Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik gimnáziumot ajánljátok...

Eszternagy kérdése:

Melyik gimnáziumot ajánljátok Veszprém megyében? A lényeg, hogy erős legyen.

Figyelt kérdés
Ha lehet, ne olyan legyen, mint a Vetési, azt nem engedhetjük meg magunknak, túl drága. Azon kívül viszont bármelyik jöhet. Jelenleg az ajkai Bródyval, a pápai Petőfivel és a veszprémi Lovassyval szemezünk, de bármelyikre nyitott vagyok, amit ajánlotok. Légyszíves írjátok le azt is, miért tartjátok jónak.
2012. márc. 15. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Füreden a Lóczy

Nagypn családias környezet, kedves emberek, jó kolesz, korszerű tanitás, nagyon jó nyelvoktatás és jó az egész iskola hangulata, bár az épülete már nagyon régi, de lehet szeretni igy is:)

esetleg Almádi kéttannyelvű

Veszprémbe a közgáz

és a Vetési is jó ha felvesznek alapból nem kell fizetned, csak ha úgy mész át akkor pénzzel tuti átvesznek:S

2012. márc. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A Vetésit azért nem ajánlották nekem, mert állítólag spontán kitalálnak olyanokat, hogy 60000-ért menjünk ki Hollandiába meg hasonlók és vagy megyek és kinyögöm, amit nem engedhetünk meg, vagy kinéznek maguk közül. Én ilyeneket hallottam róla.

Várom még a további véleményeket. Több szem többet lát.

2012. márc. 18. 13:23
 3/7 anonim ***** válasza:

jah igen, ez előfordúlhat a vetésivel:)

A Lóczy nem tetszik?

2012. márc. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A Lóczyról eddig nem sokat hallottam, a leírásod alapján hasonló lehet, mint Veszprémben a Padányi. A nővérem oda járt és nagyon dicséri, jó tanuló is volt és most főiskolás, 348 pontja volt, de még nem igazán tudom mit szeretnék majd csinálni és nyelvvizsgát szeretnék mindenképpen, ott meg hiába jó a nyelvoktatás, annyira nem foglalkoznak vele, hogy akarok-e nyelvvizsgát vagy sem.

A Lóczyban milyen nyelvek vannak? Eddig németet tanultam, de nem szeretem, sokkal jobban érdekelne a spanyol meg az angol.

2012. márc. 19. 07:26
 5/7 anonim válasza:

Én Balatonalmádiban a Kéttannyelvűt tudnám ajánlani, én is oda járok. :)

Az iskola maga nagyon barátságos, bár elég régi. Az oktatás korszerű és némelyik tanárnak már ezen a helyen 19 éves tapasztalata van(német tanárnő). Nagyon sok tanár visszatérő diák, a tablóikkal összefuthatsz a folyosókon. A nyelvoktatásra nagyon rámennek, ezért is kéttannyelvű. A z első év után lehetőséged adódik letenni a középfokú nyelvvizsgát angolból. A esetek zömében sikerül a "nulladikosoknak" (az első év...nulladik, nyelvi előkészítő év)letenni a nyelvvizsgát, mert az azt megelőző tanévben heti 19 angolórán vesznek részt. Első évben bejön az órarendbe a történelem és a matematika angol nyelven, matekból a geometria rész. A második évben a biológát kezdjük el tanulni angolul, meg azt hiszem, hogy a harmadikban, vagy negyedikben bejön a célnyelvű civilizáció, nekem ez még a jövő zenéje:) . Itt nem találnak ki random kirándulásokat, csak az osztály dönthet úgy, hogy elmegy, vagy nem. Persze külföldi utakra van lehetőség, de nem kötelező, és nem is néznek ki ha nem mész. Körülbelül ennyi, ha még van kérdésed szívesen válaszolok. :)

2012. márc. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, van kérdés bőven. :)

Csak németül tanulok és tanultam eddig. Így is alkalmas a kéttannyelvű vagy nem érdemes elkezdeni angol tudás nélkül? Az angol mellett milyen nyelveken tudok még tanulni? Mennyire fontos nekik a nyelv mellett az általános műveltség (általában ez a kéttannyelvűek hátránya állítólag).

A nővéremnek volt egy ismerőse a kéttannyelvűből és nem mesélt róla túl jókat ez az ismerős. Azt mondta, hogy jó meg minden, de kivételesen sok ott a piás, cigis, drogos, partis ember és egy-egy buli után csatatér az egész, sok részeg szédeleg a városban meg ilyenek. Te hogy látod ezt belső szemlélőként?

2012. márc. 27. 06:09
 7/7 anonim válasza:
Tudom 6 évvel kések, viszont ha bárkinek is segítene, Veszprémben a Padányit áldom. Nem egy olyan iskola, mint a Lovassy, azaz nem egy "versenyistálló" viszont a gimnázium elég erős, főleg a nyelvek területén. Én oda jártam, és esküszöm, hogy nagyon jó iskola. Én ajánlom!
2018. júl. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!