Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a főiskola és...

Mi a különbség a főiskola és az egyetem között?

Figyelt kérdés
2009. jún. 12. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Ma már semmi különbség sincs köztük, mindkettő egy-egy felsőoktatási intézmény, amely a bolognai rendszernek megfelelő képzési formákat indít.

Régen az volt a különbség, hogy a főiskola gyakorlatorientált képzéseket indított, míg az egyetem inkább az elméleti tananyagra helyezte a hangsúlyt. Hogy mit is takart ez? Például a főiskolai fizikatanári szakon nagy hangsúlyt fektettek a demonstrációs laborokra, ahol a kísérleteket gyakorolták a hallgatók, a végzettséggel pedig általános iskolában taníthattak. Egyetemen inkább az elmélettel foglalkoztak, így a magasabb szintű, középiskolai fizikát taníthatták.

Vagy pl. a főiskolai végzettségű gépészmérnökök létesítménymérnöknek, üzemeltetőnek mentek el, az egyetemi gépészmérnökök pedig géptervezőnek.

2009. jún. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezzel a bolognai rendszerrel most ebbe alaposan belekavartak. Régen az egyetem 5 éves (orvosi 6), magasabb szintű,a főiskola 4 éves volt. Most pedig egységesen van 3 éves alapképzés és 2 éves mesterképzés, de anélkül is adnak diplomát. Vannak olyan szakterületek, ahol egyetemre és főiskolára is lehet járni, de van olyan is, ami csk egyetemi:pl orvosi, jogi.
2009. jún. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2. válaszolót annyiban javítanám, hogy nem egységesen 3+2 év, mert pl. a jogi egyetem még mindig (osztatlan) 5 éves. Tapasztalatból mondom. :) Sőt, a felvi szerint az orvosi még mindig 12 félév, azaz 6 év.
2009. jún. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindenhol bevetették a Bologna rendszert KIVÉVE a JOGI KAROKAT ÉS AZT ORVOSIT.
2009. jún. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A jogi karon jövőre már osztott képzés lesz ugyanígy. Húgom már alapképzésre jelentkezett. Az orvosit nem tudom.
2009. jún. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

23:05 Hova jelentkezett a tesód? Mert ahogy megnéztem pár jogász (!) szakot, mindenhol osztatlan (10 félév) ami szeptembertől indul

(pl. [link]

[link]

[link] .

Viszont ha valamelyik jogi kar politológia esetleg nemzetközi igazgatás szakára adta be a jelentkezését, azokon valóban 6 félév az alapképzés ideje.

2009. jún. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szegedre jelentkezett és az én ismerőseim szerint ( ez évben végeztek) az alattuk lévők is már osztott képzésben vannak.
2009. jún. 13. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
De az is igaz, hogy Debrecenben az építőmérnöki sem 3+2es...hanem 4+2es...
2009. jún. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!