Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha történelemtanár vagy...

Ha történelemtanár vagy történész/muzeológus akarok lenni, akkor jobb az emelt töri, emelt magyar, vagy elég egy általános (gimi)?

Figyelt kérdés

Még nem tudom mi, valószínűleg a történelemmel kapcsolatos, esetleg történelemtanár és történészre gondoltam. Megvalósítható így? Hány évet jelent még ez?

8. vagyok


2012. márc. 20. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, persze mehetsz egy humán szakos gimibe vagy az általános gimiben faktban felveszed valamelyiket.

Egy kicsit körülnézel a felvin, ott leírják a képzések időtartamát.

2012. márc. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egy normál gimi is tökéletesen elég hozzá 11-12. osztályokban magyar-töri fakultálással, bár a humán tagozat tényleg jobban megfelelne a érdeklődési körödnek. Én azt választanám, amelyik színvonalasabb oktatást nyújt, ill. amelyik szimpatikusabb. Szerencsédre mindegyik karrierúthoz valamelyik egyetem bölcsészettudományi karát kell elvégezni (pl. ELTE-BTK, Pázmány-BTK, stb.), azon belül is a történelem szakot. A gimnáziumi érettségi után ez plusz 5 évet jelent, illetve történészként szerintem ajánlott lenne az egyetem után PhD ösztöndíjra pályáznod, ami minimum plusz 3 év egyetemi kutatómunka, de ezalatt az idő alatt már kapnál fizetést. Összesen tehát minimum még 9, esetleg 12 évet (PhD fokozat) kell majd tanulnod. Hasonló, de történelemmel kapcsolatos karrierlehetőség még pl. a politológus, ókori nyelvek és kultúrák (asszírológus, egyiptológus, klasszika-filológus), keleti nyelvek és kultúrák (hebraisztika, indológia, iranisztika, altajisztika, stb.), néprajz, történelem-régészet, szabad bölcsészet (esztétika, filozófia, etika,stb.) szakok.
2012. márc. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ha azt elvégezném akkor már lehetnék tanár? Vagy mit kéne még utána elvégezni?
2012. márc. 21. 18:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Középiskolai és ált. iskolai tanárhoz a történelem B.Sc. után az M.Sc-t kell elvégezni történelem tanár szakiránnyal (javítsatok ki, ha ez nem így van - az utóbbi időben a tanárképzést is össze-vissza variálták) és utána már taníthatsz is. Ha ilyen jellegű ambícióid vannak, akkor erősen ajánlott minorban felvenni mellé egy másik bölcsész szakot, mivel elég ritkán keresnek egy szakos tanárokat. Ez ált. a magyar, de akár lehet egy nyelvszak is.

Ha egyetemen akarsz tanítani, akkor azt a PhD alatt, illetve a megszerzés után teheted meg és ez utóbbihoz nem kötelező tanár M.Sc-t választani, tehát lehetsz pl. történész, aki az egyetemen tanít.

2012. márc. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Csak amolyan óraadónak, mert a magyarhoz meg a nyelvhez gőzöm sincs... De egy töritanári állás mellett mint óraadó nyugodtan tudok csinálni ezt-azt.

De köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! :D

2012. márc. 22. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!