Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit szóltok ahhoz hogy egyre...

Mit szóltok ahhoz hogy egyre több egyetemen és főiskolán eltörlik a nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
[link]
2012. márc. 21. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki el tud végezni egy egyetemet,az képes letenni egy nyelvvizsgát.Ha nem képes,annyit is ér az egyetem,amit elvégzett..Ha én középsuliban le tudtam tenni egy felsőfokút,más is le tud egy közepet.Mindemellett szerintem létesíteni kellene egy állami nyelvvizsgát,mely korlátozott vizsgalehetőséggel ingyenesen biztosítaná a nyelvvizsga megszerzésének esélyét.Talán sok pénzbe kerülne,de volna esélye sok középiskolásnak is megszerzni a nyelvvizsgát,akkor is,ha anyagi helyzete nem engedi.
2012. márc. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tartom jó dolognak, inkább a nyelvoktatási/nyelvvizsga rendszert kellene átalakítani úgy, hogy ne nyelvvizsgául kelljen megtanulni, hanem tényleg használható tudást nyerjünk (bár a nyelvvizsgák akkreditációjával szép eredményeket értek elilyen téren, de azért itthon még mindig eléggé bebetonozott a Rigó utca). Hogy egy konkrét példát mondjak, CPE nyelvvizsgám van (Cambridge felsőfok C2 - a legmagasabb külföldiek számára szóló ilyen jellegű papír), de a Rigó utcában anno csak harmadszorra mentem át középfokon. A két vizsga megszerzése között 1 év telt el, .. elismerem, hogy ez alatt fejlődtem, de nem ennyit, tényleg a rendszerben van a hiba. Előtte is tudtam angolul, eü. szövegeket szakfordítottam, de a kivételeket nem magoltam be, mea culpa..


Ahogy a hírből láttam (a BME nem enged, a PTE csak a BSc-seknek tesz engedményeket) az elitebb felsőoktatási intézményekben továbbra is követelmény lesz, a többin szerzett papírral pedig még nehezebb lesz elhelyezkedni, rontja pl. a Dunaújvárosi Főiskolán szerzett diploma már amúgy sem túl jó renoméját (és ezt mint dunaújvárosi mondom). Egy középfokú nyelvvizsga megszerzése nem szabadna, hogy gondot jelentsen egy olyan hallgatónak, aki egy kicsit is szorgalmas, a tudás szinten tartásához pedig a legfrissebb szakirodalom mindig valamilyen idegen nyelven, ált. angolul elérhető.

2012. márc. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"A Budapesti Műszaki és Gazdasági Egyetem - ahol kevéssé van jelen a probléma, sőt az elsőévesek kétharmada nyelvvizsgával érkezik - nem enged az eddigi követelményekből, ahogyan a Pannon Egyetem sem - írta a Magyar Nemzet."


Eddig is erősen meghatározta egy diploma értékét, hogy azt melyik egyetemen szerezte valaki. Ezzel csak mélyül a szakadék. A magukra adó egyetemek nem fognak engedni.

2012. márc. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Hogy egy konkrét példát mondjak, CPE nyelvvizsgám van (Cambridge felsőfok C2 - a legmagasabb külföldiek számára szóló ilyen jellegű papír), de a Rigó utcában anno csak harmadszorra mentem át középfokon. A két vizsga megszerzése között 1 év telt el, .. elismerem, hogy ez alatt fejlődtem, de nem ennyit, tényleg a rendszerben van a hiba."


Bocsi az off-ért de ez most komoly? Tehát te lényegében már majdnem anyanyelvi tudással rendelkeztél, de egy évvel előtte még képtelen voltál átvergődni a rigó utcain?? A kettő között esetleg kint éltél Angliában vagy ez hogy? Én igaz németet tanulok, még most sem vagyok túlzottan jó belőle, nemhogy felsőfok, de a rigón simán megcsináltam a közepet bukás nélkül.

2012. márc. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Előzőnek: teljesen komoly, azóta utálom a teljes Rigó utcás nyelvvizsgarendszert. Nem éltem Angliában és semmi ilyesmi, az egyetemen 1 év szakfordítói képzést csináltam a gyógyszerészetivel párhuzamosan. Utóbbi tényleg nagy segítség volt, szókincs terén sokat fejlődtem, de nem annyit, mint ami ezt indokolná. A Rigó középfokon pl. az angolról magyarra fordításomra alig kaptam pontot. Az indoklás: túl szabadon fordítottam. Azt már tényleg csak zárójelben jegyzem meg, hogy akkoriban kezdtem el egészségügyi szakszövegeket fordítani, ill. azóta is szakfordítóként (is) dolgozok és a fordítóirodák ill. a munkáltatóm is meg van elégedve a munkámmal. Az objektív rész a Rigóban is majdnem max. pontos lett, de az összes olyan helyen, amibe szubjektíven bele lehetett kötni, nevetségesen alacsony pontszámokat kaptam. Én megértem, hogy pénzből élnek, de amíg monopóliumuk volt (ez 2001-2002-ben történt), addig iszonyú inkorrekt módon bántak az emberekkel.
2012. márc. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!