Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » MO-n mely főiskolákon-egetemek...

MO-n mely főiskolákon-egetemeken lehet távoktatási formába tanulni? Mi jellemzi? Egyenértékű végzettséget ad egy nappalis vagy levelezős végettséggel? Érdemes így taulni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2009. jún. 14. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyenértékű.

Képzeld el, aki anygai okok miatt , vagy mert később jut eszébe így tud csak tanulni. Ugyanaz a diploma. Egyik levelezős tanárom közölte velem, miután nem vettünk végig minden tételt, hogy tanuljuk meg mind, diplománk is ugyanaz lesz, mint nappalisoké...:)


Sok sportoló is tanult így, sport mellett ( miközben olimpikon lett )


ww.felvi.huhonalpaon megnézheted szűrhetsz erre ( levelező tagoaztara) egyetemek közül....remélem menni fog :) ( nem cinizmusból mondom,leszögezem)

2009. jún. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Hogy lenne már egyenértékű? Egy folyamatos, időszerű gyakorlati képzéssel valami ,amit havonta hétvégenként csinálsz?
2009. jún. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt az anygaot kell megtanulni, amugy meg csak hétvégenként van tanítás.

Neki is ugyanazt kell tudnia, de neki nem magyarázza el senki.

Gyakolatot levelezős is szerezhet, főleg ha suli melett olyan helyen dolgozik, ami összefügg a sulival, sokkal jobban fog járni, mint az, akinek 7. flévében volt egy gyarkolati féléve, mert ő tovább dolgozhat benne...


nem azért van ez a forma hogy kevesebbet éérjne, hanem hogy elérhtő legyen több ember számára, ugyanazzal az értékkel...tanulj egy kicsit az éltemódváltozásokrol, nők megjelenéséről munkaerőpiacon stb. :)

2009. jún. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Ha a levelező ugyanannyit érne mint a nappali és ugyanaz lenne a tanagyag akkor nem lenne az a hülye aki nappali tagozatra jelentkezik. De itt egy korábbi hozzászólás a témában szintén tőlem:

Arról,hogy szerinted meg a te ismerőseid szerint egyenlő nehézségű , értékű a nappalis a levelezős illetve az estis diploma nem tehetek. Az én ismerőseim szerint meg nem. Csak két példát említve, párom jogász a régi lakótársát kirúgták nappaliról mivel 9. alkalommal nem sikerült egy vizsgája ( szerintem te is ismered azt a szabályt ,h egy tantárgyat 3 félévig lehet csak felvenni) , kb 4 olyan tárgya volt ami ugyanilyen határeset volt, és egyik sem csip-csup tárgy hanem szigorlatok hasonlók. Nappalin egyessével sem tudta teljesíteni őket, levelezőn egy félévben megcsinálta mindhármat. Pedig nem volt több ideje, mert dolgozott mellette. Én gyógypedagógus-pszichológus vagyok, mint két szakomon kapcsolatban voltunk valamennyire a levelezősökkel. Gyógypeden láttam az államvizsgatételeiket és ott sírtak ,hogy nem tudják ,mert nincs semmi anyaguk hozzá , le sem adták nekik stb, tudom ,mert a végén én küldtem át nekik jópár anyagot. De azt is láttam ,hogy míg nekünk fel kellett sorolnunk az összes ki és belépő pályát az agyban valamint azok kapcsolódási rendellenességeit, nekik ugyanahhoz a tételhez csak az agy felépítése volt írva. Remélem nem kell leírnom micsod akülönbség. Gyakorlaton míg nekem 3 éven át heti 2 foglalkozást kellett tartanom , plusz összefüggő szakmai gyakorlataim vaoltak ami csak egyenként 50 foglalkozást jelentett, nekik összesen 20 órát kellett a 3 év alatt tanítaniuk. Arról ,hogy olyanokat nem tudtak ami számunkra alap volt nem is beszélnék. Csak egy példát említve, ami nem túl tudományos, míg én álmomból felkeltve is elmondom egy gyermek pszichoszexuális fejlődésének szakaszait ( ha jól olvastam tanító vagy így nyilván te is találkoztál már velük) , addig neki fogalma nem volt róla. De napestig sorolhtnám még a példákat. Pszichológián konkrétan nem volt gyakorlatuk. Míg én 500 oldalas projektív teszteket vettem fel ,majd elemeztem le addig nekik egyedül a Rorschach teszt volt az egyedüli amit gyakorlatban is felvettek és le is elemezték. Míg én megtanultam az összes gyógyszer összetevőit és dózerolását , adagolásást , mikor ,hogy mire, stb, addig ők azt a kurzust egy beadandóval intázték el. Édesapám a debreceni egyetemen tanít és ő maga megmondta, hogy egy átlag 5-ös levelezős diploma , tudás szempontjából egy nappalis 3-massal ér fel. Az pedig ,hogy azért nem mennek mások estis képzésre meg levelezősre ,mert akkor dolgozniuk kéne az hülyeség. Én végig dolgoztam egyetem mellett ,és szinte mindenki más is akit ismerek. Vajon miért nem mentünk át nappaliról? Mert óvva intettek minket a tanáraink ettől. A munkáltató meg pontosan tudja ,hogy az ő kis szakterületén az a pár egyetem milyen diplomád ad milyen tagozatan, ha valaki 20 éve van a szakmájában akkor nem te leszel az első akit levelezős diplomával lát és hidd el nem azért nem fog felvenni ,mert nem tudja milyen a képzése, meg ,hogy mit tudsz. De mint mondtam , nyilván iskolája válogatja, bár olyan iskolával én még nem találkoztam ahol enyenértékű képzés folyt volna. Az ELTE tanítóképzőjéről is van ismerősöm és ha jól emlékszem pont nála fordult elő az ,hogy a tanár megkérdezte ,hogy nappalis vagy levelezős-e a csaj mondta levelezős és beírt neki egy kenyelem kettest, arról nem is beszélve, hogy egyes levelezősök direkt ( bevalottan) babakocsiban ülő gyerekkel mennek vizsgázni,hogy a tanár megkegyelmezzen nekik, és még vizsgázni is beviszik ,nem csak a folyosón várnak. Szóval ez a rövid véleményem a kérdésről, szerintem nem fogjuk meggyőzni egymást ,de továbbra sem értem ,hogy hogy hiheted ,hogy egy képzés amely alapvetően úgy indult,hogy könnyített tanredn azoknak akik munkamellett végzik egyenértékű egy teljeskörű elfoglaltsággal. Hogy gondolhatod,hogy mikor nekem van egy tantárgyból 15 héten át heti 4 órám , azt neked kétszer maximum 6 órában ugyanúgy leadják, és még sorolhatnám. Nem megsérteni akarlak ,de a levelezős, meg az estis diploma csak és kizárólag másoddiplomaként elfogadható. Mert egyébként vicc az eredeti nappalishoz képest.

A mi szakmánk gyakorlat orientált, nem lehet elméletben megtanulni bánni egy gyerekkel. Ennél fogva ,ha nincs kellő gyakorlatod nem is vagy olyan jó, magyarán szólva nem ér annyit a diplmád. Ezzen szerintem kár is veszekedni. Az pedig ,hogy valaki dekoltázst villant koránt sem olyan megygyőző mintha egy síró gyerekkel mész be, lássuk azért ezt is be. Ha elolvasod a levelem látod,hogy azt is leírom ,hogy iskolája válogatja, nyilván te egy olyan különleges intézmnybe jársz ahol ugyanolyan a képzés, na hagy áruljam el,hogy ez máshol nem így van. De örülj neki ha te ezt elhiszed, és te találsz munkát akkor hajrá. De hacsak nem hiányszakma az amit tanulsz ,mindenki ki fogja kacagni a diplomád, ez nem csak vélemény,hanem tapasztalat is. De sokadjára írom le, te életedm úgy éled ahogy akarod. Engem nem győzöl meg, a munkáltatódat próbálhatod, de szerintem az se fog túl jól sikerülni. Kezdjük azzal ,hogy nincsenek konkrétan érveid. MAjd neki is elmondod,hogy ismerősöd jegyzete ugyanolyan ,mint a tied és hogy hát el ne várja már tőled ,hogy tapasztalatod meg gyakorlatod legyen ,mert te dolgoztál. Hát kit fog ez érdekelni. Egyébként szívesen megmutatom neked a gyógypedagógia nappalis és levelezős tételsort . Kiugró a különbség. De nyilván az lényegtelen hisz egyenértékű a kettő. Na persze. Elképzelésem sincs ,hogy hogy a fenébe hiheted ezt el.

2009. jún. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

NEm vagyok tanító.

Nem fogok azonban ezen vitatkozni. Nincs könnyített órarend, ugyanazok a tárgyak. Ha leadja a tanár, ha nem, tudni kell.

Ugyanazt mint nappalisoknak.

Nappalin van nyelvi óra, ez a különbség, levelzősök megoldják a vizsgát, ahogy tudják.

Egy gyerekes nő van, aki ezt használja ki.

De nappalin is van anyuka.

Az azért fáj, hogy leszarozod az életem, mert nem tehetek róla, hogy a szüleim nem engedhették meg hogy ne dolgozzak, és fizessenek albérletet másik városban.

Örülj neki, hogy te megtehetted, s ily jogon beletiporhatsz a másikba.

2009. jún. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok tanító, nem tudom hol olvastad..

Köszönöm a választ mindenkinek!

2009. jún. 14. 22:08
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Nos mint az elején írtam ez egy korábbi hsz-om a témában, de mivel nem óhajtom ismételni sem önmagam sem másokat, úgy döntöttem bemásolom. Senki nem mondta ,hogy ti tanítók vagytok. A levelezős képzés még egyszer mondom ,csak és kizárólag a levelezősök szerint egyenértékű. Arról nem is beszélve ,hogy általában a pontszámok is alacsonyabbak. Nem a szüleid nem engedhetik meg maguknak a te egyetemed ,hanem te saját magadnak, én ugyanis végig dolgoztam , jó pár ismerősömmel együtt mind a két egyetemem. Ilyen formám az is megbukik,hogy az jár nappalira aki tud fizetni, meg az aki nem dolgozik. Nem értsétek meg, ha egyenértékű lenne mindenki oda menne. A fenti szöveg pedig nem pontosan neked szólt, csak a helyzetet vázoltam fel, szerintem elég pontosan. Amennyiben nem értesz egyet vele, az sem nem az én hibám , sem nem az én problémám lesz a továbbiakban.
2009. jún. 15. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20%
Ja és sem az új sem a régi rendszerű képzésben nincs mindenhol nyelvi képzés. Arról nem is beszélve, hogy az emberek többsége már eleve középfokú nyelvvizsgával megy egyetemre, az ott zajló képzések tanrendszerű képzések pedig mind újrakezdőek.
2009. jún. 15. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ugyanakkora az elvárás, ugyanazt a vizsgatesztet kapja egy távoktatásos, mint egy nappali vagy levelezős. A tanár ugyanúgy rendelkezésünkre áll, mint egyébként az egyetemen. Szabadabb, kötetlenebb, de ugyanolyan kemény elvégezni
2009. szept. 15. 12:32
 10/10 vinviri válasza:
Egyébként szerintem tök mindegy hol végzed el, nappalin vagy levelezőn, mert a munkahelyeden mindenki le fogja sz@rni, a lényeg csak az hogy legyen felsőfokúd!
2011. jan. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!