Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A budapesti műszaki egyetem,...

A budapesti műszaki egyetem, a közlekedésmérnöki és járműmérnöki karra való bejutáshoz, miből kellene érettségizni, miből emelten? Van valami értelmes oldal ahonnan erről tájékozódhatnék a felvi.hu-n kívül?

Figyelt kérdés

2012. márc. 28. 14:41
1 2
 1/12 tetris ***** válasza:
100%

A fiam oda jelentkezett néhány éve, de nem ment neki, és abbahagyta. A fizika, a kémia, a matek nagyon-nagyon fontos. De pengének kell lenned informatikából is. Azt mesélte, hogy nagyon nagy léptékben haladnak az anyagban előre, és a felvett tanulók több mint a fele mindjárt az elején kiszóródott, mert nem bírták tartani a tempót.

Csak akkor jelentkezz oda, ha gimnáziumi érettségid lesz, mert szakközépiskolai érettségivel nem fogod tudni megállani a helyed.

Az oda való bejutáshoz emelt szinten ajánlom a fizika, kémia, és matek tantárgyat. Nehéz bejutni, nehéz helytállni, és nagyon kell hajtani.

Kívánok erőt és kitartást mindehhez!

2012. márc. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 tetris ***** válasza:
82%

Most jutott eszembe, hogy mindjárt a legelején műszaki rajzokat kellett készíteniük. A fiam valami furcsa csavarnak a műszaki rajzával bajlódott sokat, amit többféle nézetből kellett megszerkeszteni. Volt, hogy az egész család az ő feladataival volt elfoglalva.

Szóval a múszaki rajzolást is gyakorold, és legyenek meg hozzá a kellő eszközeid is! Rotringok, sablonok, ilyen-olyan vonalzó, múszaki rajzlapok tömkelege....

2012. márc. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
easy boy not kind o Jurisprudence
2012. márc. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 tetris ***** válasza:
74%
Na igen, angolból is penge legyél.
2012. márc. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Egy elég erős gimibe járok, úgyhogy azzal szerintem nem lesz gond. Rajzból és infóból verhetetlen vagyok, a fizika nagyon megy. Viszont a kémia nagyon rossz. :( Szerinted így is érdemes megpróbálni? Köszönöm a válaszaidat! Sokat segítenek! :) Ja igen és már megvan az angol nyelvvizsgám is! :) Amúgy 10.-es vagyok.
2012. márc. 28. 20:09
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A matek és fizika a fontos, a kémia annyira nem.
2012. márc. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amúgy nem tragédia, ha nem emeltezel, de egy erős középszintű legyen, szabadon válaszható szerintem a fizika legyen.
2012. márc. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért előre nem kell félni tőle, ha matekból és fizikából meg tudod írni 80% felettire az emelt érettségit, és rajzból jó vagy, akkor minden esélyed megvan rá, hogy jól menjen az egyetem. Kémia amennyire én tudom, csak az egyetlen, első féléves "műszaki kémia" tárgyhoz kell, az annyira nem fontos. Ha már tanultál programozni, akkor a számtechhel se lesz túl sok gondod.
2012. márc. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért nehogy hagyd magad nagyon megijeszteni!

Tényleg vannak sokan, akiknek nem megy,nekem is van több ilyen ismerősöm is, aki kibukott erről a karról, de ha elszánt vagy, és értesz is ezekhez a tárgyakhoz, meg persze az egyetemre bekerülés után is tanulsz, akkor nem lesz baj.

Csak tényleg elszántnak és kitartónak kell lenni.

A kémia pedig nem olyan fontos, simán megtanulható, nem kell olyan mélyen tudni.

2012. márc. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki segítségét! A lehető legjobbat próbálom kihozni magamból! Majd 2 év múlva írok , hogy hol is vagyok! :D
2012. márc. 29. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!