Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ehhez van joga az iskolának?

Ehhez van joga az iskolának?

Figyelt kérdés

Én angol 0.-os voltam. Ekkor nem volt második idegen nyelv még. Majd a következő évben lehetett választani ki, mit akar. Én az oroszt jelöltem első helyen, utána németet. Végül szerencsére összejött az orosz csoport, 3 osztályból voltunk összesen 9-en a csoportban.


Gondoltam ez jó is lesz, legalább tudunk gyorsan haladni. De nem , mert a csoport nagy része nem vette komolyan a nyelvet és a tanár hozzájuk alkalmazkodott.


A 9 főből 7-en nem voltak 0.-osok (de a nyelvet egyszerre kezdtük el). Szóval ők idén elballagnak, kettőnknek meg van még egy év a suliból.

Most a megszorítások miatt az igazgató kitalálta, hogy nem indul jövőre az orosz csoport, mert csak ketten vagyunk.

De ezt az elejétől fogva lehetett tudni. Akkor mért nem mondták akkor? Mert akkor tuti nem orosz csoportba jövök.


Az osztálytársaim akik németet és spanyolt vettek fel, ők le sem adhatják ezeket, csak osztályozó vizsgával. Akkor hogy lehet, hogy nekünk egyeltalán nem indítanak csoportot? Ők idén és jövőre is nyelvvizsgára fognak készülni. Mi is szeretnénk ilyet, de így esélytelen.


Mi ezzel a lánnyal érettségizni is készültünk, ami a mostani tudásunkkal elképzelhetetlen.


Egyik tanár azt mondta, hogy lehet intéz nekünk valami szakkört, de még ez sem biztos és ha lesz, akkor is max heti 1-2 óra.



2012. márc. 30. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Megtehetik. Nálunk szétkapták az osztályt. Felét hozzácsapták egy másik osztályhoz. Aztán minket is egy másikhoz...
2012. márc. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fogd fel másképp a dolgot. Felszabadult heti 3-4-5 órád. Attól még, hogy nincs "kerete" ezeknek az óráknak senki sem tiltja meg, hogy tanuld az oroszt ezekben az időkben. Kérjétek meg a tanárt, hogy adjon nektek feladatokat ezekre az órákra és a könyvtárban szépen tanuljatok kettesben. Az érettségire/nyelvvizsgára úgysem a tanórákon készül fel az ember. Semmi olyat nem tud nektek a tanár mondani, ami ne lenne benne a nyelvkönyvekben.

Fogd fel úgy, hogy most szabadabban tanulhatod a nyelvet, olyan módszerrel, ami neked tetszik.

2012. márc. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A tanár nem fog szabadidejében ingyen tanítani minket. Mi meg mért fizessünk oylanért, amit az én osztálytársaim ingyen megkapnak az iskolától.

Az orosz nehezebb nyelv mint az angol. Abból felsőfokúm van és egyedül készültem fel rá. Az orosz nem egészen így működik.

2012. márc. 30. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!