Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az Nyme erdőmérnöki kara...

Az Nyme erdőmérnöki kara mennyire rangos/elismert? Szüleimé Mo. Legnagyobb évelőkertészete, ezt szeretném faiskolává növeszteni, de az egyetemről (a karról jókat) szinte csak rosszat hallok. Ugye ezen a karon színvonalas az oktatás?

Figyelt kérdés

A kertészet: [link]

Kb. 440 pontot vinnék,számításaim alapján.



2012. ápr. 8. 00:28
 1/3 A kérdező kommentje:

A célom az ugye,hogy használható tudást szerezzek,nem az,hogy legyen egy papírom arról,hogy elvégeztem,egyrészt hogy faiskola is legyen a kertészet,a vállalkozás mellett pedig szeretnék erdőmérnöki munkákat is végezni.

A karról jókat hallok,de magának az egyetemnek elég rossz híre van,kicsit aggódok.

(Ezután az egyetem után még tervezem hogy elvégzek egy kertészmérnöki egyetemet)

2012. ápr. 8. 01:10
 2/3 anonim válasza:

szia


en is oda keszulok (illetve ez az egyik, ahova mennek, a masik a pilotakepzo). Maga a szak csak jo lehet, ugyanis egyedul itt oktatjak az orszagban. A corvinuson sem jo minden kar, szoval ne aggodj az egyetem miatt. Ezen a szinte biztos jo az oktatas, nagy hagyomanya van az erdomernokok kepzesenek. Nekem apukam foglalkozik erdokkel (marmint mezogazdasagi vallalkozo, de van rengeteg erdoterulete is). Mivel az agrarszakok egyike, valamilyen szinten a kerteszethez is hasznodra valhat, bar nem ugyanazokkal a novenyekkel fogsz foglalkozni, megis jobb, mintha szabadbolcsesznek tanulnal. :)

Ami a kerteszmernokit illeti, en azt nagyon nem ajanlanam, nem olyan szinvonalas a kepzes, elhelyezkedesi lehetoseg 0, bar ha a szuleid vallalkozasat venned at, akkor termeszetesen ez lenne a legjobb, amit valaszthatsz :)

440 ponttal siman felvesznek, emiatt ne aggodj! Tavlay 320 korul volt es most a mernoki szakokat meg inkabb tamogatjak, igy lehet meg kevesebb lesz. Ettol fuggetlenul en 460-470 korul szeretnem vinni a pontokat, mert erdekel a nyiregyhazi pilotakepzes is.


Remelem tudtam segiteni!

18/L

2012. ápr. 9. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!:)

Alaposabban utánanéztem és elég színvonalas képzés folyik ott,szóval kár volt aggódnom.

A kert.mérnökivel kapcsolatban meg igazad van,ezért is szeretnék erre az egyetemre menni,talán ha itt végeztem,akkora már lesz itt is színvonalas kertészmérnök képzés(most indult a Debreceni Egyetemen,talán 5(jó esetben,mmint ha addigra végzek ott;elég sokan csúsznak)).

2012. ápr. 16. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!