Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki villamosmérnöknek...

Ha valaki villamosmérnöknek akar tanulni, melyik az az OKJ-s szakma, amelyik egész jól átfedi?

Figyelt kérdés

Pl.:

magasépítő technikus -> építészmérnök

mélyépítő technikus -> építőmérnök



2012. jún. 3. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:

1. a technikus és a mérnök között ég és föld akülönbség

2. magasépítő és mélyépítő is lehet építőmérnök és építésznérnök is. Az építés inkább a sunkcionális és külső tervezéssel foiglalkozik, az építőmérnök a statikájával. de mindkettő foglalkozhat magas és mélyépítéssel is.

ha villamosmérnök akarsz lenni, akkor menj az egyetemre. semmit nem érsz a technikusival

2012. jún. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elektronikai technikus. De ha megvannak a pontjaid, akkor menj egyetemre.
2012. jún. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem muszáj a technikusi szakma.. csak ez jutott eszembe. A villanyszerelőnek mennyi köze van hozzá?
2012. jún. 5. 20:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Villanyszerelőnek? Semmi. Árammal dolgozik mind kettő, de még ezt sem igazán, mert nem ugyanolyan típusú árammal foglalkozik a kettő.
2012. jún. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Fogod, megcsinálsz egy EET (erősáramú elektrotechnikai technikusit okj 54 522 000 000 1)

egy automatikai vagy egy elektronikai technikus-t(okj 54 523 000 000 1), egy plc programozóit (54 523 04 0100 52 01) és egy festo komplex pneumatika vizsgát. Ha tanítani is akarsz akkor 1-2 éves tanári képzők vannak...

Én most ebben a bicigliben vagyok, mérnöki nem is érdekel, előbb fel vesznek ennyi papírral mint egy mérnöki papírral ráadásúl kb ugyanazt le is fedem én is.

De mondom ha még mélyebre akarsz menni olvass szakirodalmat titze schenk stb... még nekem annó a gyengeáramúra rendes korlátlan tervezési jogot adtak elektronikára. Mehatronikát csak működtethetek, informatikát meg alkalmazhatok (kapcsolás virtualizálása vezérlés szempontjából) erősáam már érdekesebb, egy mérnök nem tudkálhat nagyfeszben, viszont egy erősáramos igen(erőséramos kötések létesítése) . Na kéz csók. Automatikai technikusit akkor végezd el ha inkább az automatika érdekel mint hogy az elektronika. (ne erősáram helyett csináld meg, erősáram egy fix kenyérforrás) Most festo pneumatika/elektropneumatika vizsgát szeretném letenni, plc-set már nem mert kutya se kíváncsi a feso sz****ra. Ezt meg megcsinálom levelezőn. Tudom nem fedi le a "mérnöki" tudást, nem is bántok egy mérnököt sem, de ha mindenki mérnök akar lenni akkor ki lesz a munkás? Majd a mérnök biztos mi?

Persze akkor kezdj bele ha érdekel az "áram" ha épp a "csapágy" érdekel akkor irány gépészetre. Apropó, kihagytam, gépészet is érdekel engem újabban, hegeszteni maszekban elkezdtem, bár foglalkozni nem akarok vele, rádióamatőr vizsgára is jelentkezni fogok. Mondom ha belemerülsz és érdekel a témakör nem birod majd abbahagyni. Na üdv.

2013. nov. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elektronikai technikus, egy picit. Amúgy villamos mérnök nem egy gyere ide ham bekeplak szak mindenhol nehéz, VIK állítólag nagyon szopat mindenből a KVK pedig az alapozó tárgyakkal szivat keményen. A sok töltelék sz* túl komolyan veszik.
2022. máj. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!