Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a legjobb egyetem,...

Melyik a legjobb egyetem, ahol magyar szakirányú pedagógiai diplomát lehet szerezni?

Figyelt kérdés

Már óvodás korom óta magyar tanárnak készülök, és lassan eljön az egyetemválasztás ideje. Sajnálatos módon nem vagyok túlzottan tájékozott e téren, így szeretném megtudni, hogy hol a legjobb a pedagógus-képzés magyar szakirányon? És maga a szak nagyon nehéz, vagy "tűrhető"?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. júl. 13. 01:44
 1/5 anonim ***** válasza:

A jelenlegi rendszer szerint (azt nem tudni, pár év múlva milyen lesz):

Elmész egy egyetemre, magyar alapszakra (ELTE, DE, PTE, SZTE, stb), 2. évtől felveszel a magyar mellé egy minort, ami a másik tárgyad lesz, elvégzel belőle 50 kreditet, és 10 kredit tanári előkészítős tárgyat.

Azután megszerzed az alapdiplomát, és jelentkezhet magyartanár mesterképzésre.


Szerintem nem nehéz, de kitartás kell hozzá.

2012. júl. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ezt öröm hallani. Az ELTE-n van magyar? Nem is tudtam.
2012. júl. 13. 12:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Először jelentkezel BA-n magyarszakra, amit (jó esetben) elvégzel 3 év alatt. Az első válaszoló jól írta: érdemes mellé egy tanárképes minort választani (töri, angol, német, olasz, spanyol, kommunikáció, filozófia) és van ilyen, hogy pedagógiai-pszichológiai 10 kredites modul. Na, ezeket megcsinálod 3 év alatt, és utána jelentkezel MA-ra magyartanár szakra. A minor szakod meg a második tanárszakod lesz.

Én ELTE helyett inkább a Pázmányt javaslom. De attól is függ, hogy hova vagy valósi.

2012. júl. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Borsod megye, de nem az a lényeg. Utazok, ha kell. :)

2012. júl. 14. 18:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja értem. Hát, akkor onnan már tényleg mindegy, hogy Pest vagy Piliscsaba... :))
2012. júl. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!