Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnökinformatikára nem jó az...

Mérnökinformatikára nem jó az informatikai alapismeretek érettségi?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem a PTE mérnökinformatikára, ahol a követelmény matek és informatika vagy fizika érettségi.

Én informatikai alapismeretekből érettségiztem, és persze a kötelező négy tantárgyból.

Számításaim szerint 300 pontom lenne, de a felvi.hu 0 pontot írt jóvá, mondván, hogy nem igazoltam az eredményeimet (a rendszer nem fogadja el az info alapismeretek érettségit a sima info helyett.


Tényleg nem jó a sima info helyett az info alapismeretek?

Komolyan mondom nem hiszem el!



2012. júl. 18. 18:04
 1/4 reptoid ***** válasza:
100%

Hát pedig ez így van.

Két külön tantárgy.

2012. júl. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem jó az info alapismeret érettségi sima info helyett. ebben az évben épphogy pár helyen fogadják csak el az info alapismeretek érettségit.

nálam is mind a kettőből van érettségim, de az egyiket nem helyettesíthetem a másikkal.

2012. júl. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem helyettesíti egymást a kettő.

Hogy miért nem fogadják el, az jó kérdés. Egy középszintű szakmai infónak talán még több köze is volna a mérnök-informatikus szakhoz, mint egy közismeretinek.

2012. júl. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

ugyanígy jártam én is... programtervező informatikusnak jelentkeztem és mivel úgy láttam hgoy az informatikai alapismeretek érettségiben több programozás van mint a sima infóban azt hittem hogy az is jó. programozni jobban szeretek mint office-al szarakodni. leérettségiztem emelt szinten informatikai alapismeretekből. beadtam a jelentkezést és én is csodálkozva bámultam mikor kiírta a rendszer hogy 0 pont...


szánalmas. de ez van. ja és ráadásul maradtam a középsulimnál technikusi képzésen és most rendszergazdának tanulok (igazából eddig nem tanítottak semmit -.-) és van az óráim között informatikai alapismeretek és be kell járnom és semmit nem ér az emelt szintű érettségim... ezaz.

2013. jan. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!