Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fősulikon hány %-os átlag...

Fősulikon hány %-os átlag fölött adják az ösztöndíjat és az kb mennyi?

Figyelt kérdés
Ha egyszer megkapom akkor az egy szemeszterre vonatkozik, vagy közbe elvehetik tőlem? Ott csak a tanulmányi eredményt nézik vagy az anyagi helyzetemet is?
2012. júl. 31. 17:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
tanulmányinál csak az átlagot. szociálisnál csak a szociális helyzetet.
2012. júl. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Értem és melyiknél mi a követelmény? És mennyi pénzt kaphatok?
2012. júl. 31. 18:00
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szociálisnál az anyagi helyzetet, tanulmányinál a tanulmányi eredményt.

Nem lehet megmondani, hogy hanyas átlagtól adnak, mert évfolyamátlagtól függ. A legjobb x % kap.

Az összes meg sulinként változik és függ az eredménytől. Jobb eredményre több jár.

2012. júl. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez szak függő. Attól is függ, hogy a csoport mennyire jól tanul. De ma már mindenki hajt az ösztöndíjra. Akár 1,5-től is járhat de olyan is lehet, hogy csak 5,5-től jár.

Általában minimum 5000 maximum 35000/hónap.

Szociális pedig az egy főre jutó összeg számít a családban. Ez is kb. ennyi. Ez egy félévre vonatkozik. Minden félévkor újra kell pályázni a szociálist az ösztöndíj pedig változik hisz az átlagok is változnak.

2012. júl. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
És szociálisnál mi számít? Költségtérítésesen leszek koliba(remélhetőleg) kb 150km-re a sulitól, szülő egyedül nevel, nem dolgozik(és nem kap semmi segélyt sem), jövedelem kb 60-80 ezer Ft változó
2012. júl. 31. 18:13
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos költségtérítéseseknek nem jár semmi. Ők nem pályázhatnak ösztöndíjra.
2012. júl. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Inkább ne iratkozz be, és jövőre próbáld meg az államit. Addig újra érettségizhetsz és munkát is találhatsz egy évre.

Októberben be kell fizetni az első félév tandíját. Mondjuk ez lehet sulinként változó, de nem várnak vele sokáig.

2012. júl. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hülye vagyok... államilag finanszírozottra megyek. Bocsi nem tudom miért írtam a költségtérítésest.
2012. júl. 31. 18:27
 9/15 anonim ***** válasza:

Akkor mindképp pályázd meg. Azt nem tudom mi számít kevésnek, de erre valamennyit biztos fogsz kapni.

Még a helyi önkormányzatól is tudsz igényelni bursa hungaricát, azt biztos megkapod, az havi kb. 5000Ft. De olvas utána.

2012. júl. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Oké köszi!

És ezt melyik önkormányzatnál kell? Ahol lakom vagy ahol a suli van?

2012. júl. 31. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!