Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy tanuljak a felvételire,...

Jedwardlove kérdése:

Hogy tanuljak a felvételire, hogy jó gimibe kerüljek?

Figyelt kérdés
Jó gimi alatt pl. Baár Madast,Veres Pálné Gimnáziumot,Városmajort,II.Rákóczit értem.Ti hogy tanultatok/készültetek rá?Mikor kezdtétek el?Mit gondoltok ezekről az iskolákról?

2012. aug. 6. 17:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Legcélszerűbb tavalyi (tavalyelőtti...) felvételi feladatosorokkal kezdeni az írásbelire való készülést, tehetséggondozó is jöhet. Ezek fenn vannak a neten. Aztán az órai tananyag minél tökéletesebb elsajátítása sem elvetendő ötlet.

Ami az iskolaválasztást illeti, a Rákóczi mára már felejtős mint "jó gimi". A maradékon felül ott van még az Eötvös, a Berzsenyi, Szt. István, Apáczai, Fazekas, Karinthy, a Veres Péter. Ezek mind jók. Ha picivel gyengébb kell ezektől, akkor Madách, Veres Pálné.

2012. aug. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Szeptember-október környékén a gimikben vagy a sulidban lehet jelentkezni előkészítőre, magyarra és matekra. Aztán a netről le lehet tölteni a korábbi felvételiket + megoldókulcsot. Az írásbelire nagyjából így tanultam.


A Városmajor szerintem jó suli, bár egyben a "felső 10.000" iskolája, a Rákóczi ma már nem igazán tartozik az erős gimik közé, szintén tele van sznobokkal.

2012. aug. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat :D a Rákócziról tudom,hogy nem a legerősebb,de megnéztem a weboldalukat és úgy eléggé szimpatikusnak véltem :D a Szent Istvánt is néztem,az is tetszik.Jöhetnek még válaszok ;)
2012. aug. 6. 18:25
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Fontos, hogy mindig figyelj az órákon, írd meg a házi feladatot, mert az írásbelin és a szóbelin is hasznos lehet. Ha az általános iskoládban is tartanak előkészítőt, akkor menj el, ott lehet, hogy bátrabban tudsz kérdezni, jobban megérted. Én jártam még középsuliba is előkészítőre, célszerű azt választani, amelyiket első helyen jelölöd meg, jobban megismered a tanárokat, diákokat. Ezen kívül mi vettünk felvételi előkészítős könyvet, amiben hasonló feladatok vannak, mint a felvételin, de szerintem egy picit felesleges, mert a végén egy kaptafára ment az egész, de ha gondolod vehetsz 1 magyar 1 matek felvételis könyvet a próba kedvéért. Ha az előkészítőn nem oldjátok meg az előző feladatlapokat, akkor külön csináld meg őkét, mert szerintem ez sokat segít. Ha thetséggondozót is írsz, akkor old meg azokat a feladatlapokat is.

Én kb. a készülődést szeptemberben kezdtem el, most inkább pihenj sokat, ne görcsölj ezen, nem olyan nehéz, ha készülsz rá. :)

A Veres Pálné és a Városmajori nagyon jó suli, én a felsoroltak közül ezeket ajánlom. A II.Rákóczi és a Baár Madas sem olyan rossz. De még van az Eötvös, Fazekas, Apáczai, Karinthy, Szent László, ezeket is nagyon érdemes megpróbálni!

Sok sikert a felvételihez! :)

2012. aug. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

" a Rákócziról tudom,hogy nem a legerősebb,de megnéztem a weboldalukat és úgy eléggé szimpatikusnak véltem "


Naná, ők is csak el akarják adni magukat. A Rákóczi igazából lehet még az ország első 100 legjobb középiskolájában sincs benne. Apáczai, Fazekas első 3-ban, Szent István is arrafelé (ezek eddig igazi versenyistállók), de pl. Veres Pálné jóval lemaradva tőlük már talán első 30-ban, 50-ben "csak". Valami ilyesmi rémlik. Nyilván évről-évre változik, de azért nem súlyosan. Minden attól függ, mennyire akarsz hajtós iskolába menni, milyenek a képességeid, milyen a szorgalmad. Igazából nem kell annyira megijedni pl. a Fazekastól sem, bekerülni nehéz inkább. Én személy szerint az Apáczaiba jártam, ami egy kategória vele, és nem haltam bele az ott eltöltött 4 évbe. Napi 1-2 óra tanulással tartottam a 4-es átlagot. Előzetesen igazából nehezebbre számítottam. (Persze nincs viszonyítási alapom.) Aki nem tapasztalta meg személyesen, az általában el is van hűlve, ha valaki fazekas - apáczai - radnóti szintű suliba járt, én nem éreztem olyan durvának.

2012. aug. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
19%
A városmajori egyáltalán nem a felső tízezer sulija. Igaz, hogy kinéznek, hogyha putrisak a cuccaid meg ilyenek, de hol nem?! Max egy nyóckeres szakiskolában. A felső tízezer magánsulikban tanul.
2012. aug. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ;D még jöhetnek :)
2012. aug. 8. 19:20
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj előkészítőre! Engem 8-ban a szüleim elküldtek a Fazekasba, azzal a felkiáltással, hogy az a legnehezebb, ott biztos mindent megtanítanak. Valószínűleg igazuk is volt, mert felvettek az első helyre. (A Fazekasba nem jelentkeztem)
2012. aug. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szt.istván a legjobb,minden értelemben:D
2012. okt. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy már rég lecsengett, de a Berzsenyiről még szó sem esett, pedig nagyon jó suli. Én berzsenyis vagyok, és csak ajánlani tudnám.
2013. ápr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!