Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy nőnek akkor végülis...

Egy nőnek akkor végülis milyen szakra érdemes íratkoznia középiskola után?

Figyelt kérdés

Már csak azért kérdezem, mert olvasgatva itt az egyes kérdésekre adott válaszokat, mindenki lehúz mindent, azt állítva, egyikkel sem lehet elhelyezkedni, ill. büfészak.

Akkor kérdem én, mire érdemes továbbmenni?

(az én esetem: a természeti tárgyak cudarul mennek, kivétel a kémia, és részben a matek; a képzőművészet megyeget; szeretek gyerekekkel és kreatív dolgokkal (szerkesztés, írás, hasonlók) foglalkozni. Eddig a pszichológia tűnt szimpatikusnak, mostanra elbizonytalanodtam. Jól jönne a segítség)



2012. aug. 6. 17:50
 1/2 anonim ***** válasza:
A tanári szakok tényleg nem rosszak, csak nagyon nagy türelem kell a gyerekekhez. Sok neveletlen és szemtelen van közöttük. Azon kívül, állandó készülést igényel, hiszen toppon kell maradnod, hogy jó tanár legyél. De ez minden szakmára igaz, állandó készülés nélkül lemarad az ember.
2012. aug. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezek szerint akkor felnőttekkel akarsz foglalkozni a pszichológián belül,nem gyerekkel?Mert a kérdésleírás alapján azt feltételeztem,hogy a gyerekek érdekelnek,aztán az egyik kommentedben mintha mást írnál.Pszichológusként semmivel nem lesz könnyebb dolgod a gyerekkel kapcsolatban mint mondjuk egy óvónőnek,csak egészen más nézőpontból közelíted meg a dolgokat,más lesz a feladat.Csak képzeld el,egészséges kisgyerekekkel karácsonyfadíszt gyártani egész más,mint egy depressziós kamasz egyéni terápiáját vezetni.

A statisztika például matekon alapszik és elég kemény,de van egy csomó bioszos tárgy,amik még nehezebbek,pl. anatómia,élettan,neurológia,szóval én az általad leírtak alapján kevésbé ajánlom neked a pszichológiát.


pszichológus hallgató

2012. aug. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!