Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tudtok mondani, mi a...

Mit tudtok mondani, mi a véleményetek a Budenz József Gimnáziumról? (II. kerület)

Figyelt kérdés
Akárkitől kérdeztem mindenki azt mondta hogy ugyan olyan mint a Móricz Zsigmond Gimnázium (II.kerület) a sznobságot és az oda járó diákok anyagi helyzetét nézve. Ti mit tudtok mondani?

2012. aug. 13. 13:32
1 2
 1/12 anonim válasza:
57%
Én egy Pesten lévő gimibe járok, de halottam és tudom hogy milyen a Budenz. Ha oda akarsz menni csak akkor ajánlom ha a családodnak sok pénze van, márkás cuccokat hordasz stb... Ugyanis akármennyire undorítónak hangzik tényleg igy van. Ha nem olyan vagy mint ott a többiek kicsúfolnak, kiközösítenek és az nem a legjobb érzés. A tanárok között vannak jó tanárok de vannak nagyon igazságtalanok is. De ha tanulni szeretnél és figyelsz az órán akkor nem lesz problémád a tanulás terén. A nyelv a Budenzben kifejezetten erős, azt tudom ajánlani. Minden évben több sikeres nyelvvizsga (közép és felsőfok) is születik. De a társaság nem a legjobb, nagy a széthúzás a gyerekek között. Két csoportra tudnám őket osztani a lányok akiket szeretnek, szépek a profilképeik 40-300lajkot is kaphat és gazdagok. A srácokból is száz megy egyrakásra drága pólok, pulóverek csőgatya, felzselézett vagy félresöpört hajú tipikus gazdag szépfiúk. A másik része pedigg az elesett, ''loser'', akivel senki sem törődik, egy-két emberrel beszélgetnek akik az ő társaságuk de mások nem nagyon beszélgetnek velük. Csúfolják vagy szekálják őket általában de ha nem is szolnak hozzájuk rosszat akkor is mindig furán/viccesen/lenézően nézek rájuk. Emelett a Budenz egy középerős gimnázium ha kitünő tanuló vagy nyugodtan mehetsz oda, bár akkor egy Trefortot vagy egy erősebbet is megprobálnák de ha egy közepes és négyes tanuló vagy az iskola tokéletes neked. A kérdésedre a válasz a sznobsággal kapcsolatban pedig hogy: igen nagyon sok sznob van ott, de ha sok pénzetek van jól fogod ott magad érezni. Jártak a Budenzbe és a Móriczba is emberek akiket ismertem és mind a két iskola ugyan azt sugározza magábol. Sznob köcsögök iskolája, szerintem megprobálhatnál egy olyan iskolát ami erősebb és a társaság sem sznob, elkényeztetett budai gyerekekből áll. A budenz és a móricz is egy sznobképző semmi más! Inkább másik iskolát ajánlanék neked nem ezt a kettőt. Remélem tudtam segiteni neked. Bármi kérdésed van nyugodtan kérdezz.
2012. aug. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen énis ezeket halottam meg mindenki ezt mondta. Sokat segitettél, köszi utólag is.
2012. aug. 13. 16:01
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem az ország 10 leggazdagabb iskolája közt van :)
2012. aug. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
93%
Igen, az biztos. A társaság semmiben nem kulönbözik a Móricz Zsigmond Gimnáziumétól, ugyan olyan sznob, gazdag, nagyképű gyerekek járnak oda (tisztelet a kivételnek, akiket egytől-egyig kinéznek és csúfolnak) több híres ember gyereke is jár oda (nem szeretnék neveket említeni) gazdag cégtulajdonosok, ügyvédek, orvosok gyerekei járnak oda. Persze van olyan aki nem a gazdag menő gyerekek közé tartozik mint minden iskolában (nem lehet mindeki jómodú/gazdag) de azokat általában csúfolják, piszkálják) a gyerekek 99% budán a két legdrágább kerületben a 12.kerületben vagy a II.kerületben lakik. Általában ismerik egymást a Móriczosokkal és a Szabósokkal akik ugyan olyan sznob budai iskolák mint a Budenz, ezért a diákok és jóban vannak egymással. Nekem 3 ismerősöm is járt oda de mind a három 1 hónapig birta ott, nem a tanulás vagy az oktatás miatt, mert azzal semmi gond nem volt, tanulni is lehetett, és orák és jók voltak, hanem a társaság volt a probléma, ha nem olyan voltál mint ők (ami nem az áltagos társadalom a világon, mert nem mindeki él budán jár drága márkás cuccokban van iphonja, blackberryje vagy más drága telefonja.) akkor már kinéztek. Az iskolának van egy alapitványi része is tehát nem is kell mondani milyen gyerekek járnak oda!:) Remélem tudtam segíteni neked iskola választás szempontjából. Ezek a vélemények összefüggőek es egyeznek, sajnos az ilyen budai elit gimnáziumok már csak ilyenek (Móricz, Budenz, Szabó, Rákóczi stb...) Bármi más kérdésed van szívesen segítek bárkinek.:)
2012. aug. 18. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
86%

Hello!

Én is a budenzbe jártam,szinte csak kö***gök,bu**k,ta**k,sznobok és képmutató senkik járnak oda

én 8-évet húztam le ott (álltalános), de bőven sok volt.

Én nem akartam közéjük tartozni trapéz gatya,mindenből a legigénytelenebb szerencsémre tudtam verekedni,így valami tekintélyt sikerült kivívni magamnak,de a tanulmányi eredményed nem számít.Rengeteg t**ü tanár van fizikából 5-ös voltam,de a tanárt utáltam egy sz**ét.

A budenz okádás egy suli ha jót akarsz magadnak nem oda mész!(De ez csak az én álláspontom)Sok sikert!!!

2012. aug. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
69%

Sziasztok!


Én nem tudom hogy mertek így beszélni a Budenzről úgy hogy soha nem jártatok oda. Én jelenleg is oda járok és semmilyen ilyen probléma nincs hogy csak azért mert nem gazdag az illető kiközösítik. Sőt még azt sem lehet mondani hogy gazdagok járnak oda mert nem igaz. Tény hogy van 1-2 olyan ember aki egy kicsit gazdagabb mint a többi de ezt nem törli az orrunk alá és nem közösít ki érte. Nem értem hogy hogy lehet véleményt alkotni egy olyan iskoláról amibe életetekbe nem jártatok. Nem tudhatjátok mi megy az iskolába. Nincs ilyen probléma hogy sznobság meg 300 like a képeken. Aki meg ide járt és azt mondja sz*r az meg nem tudom mikor járt ide de ez már k*rvára nem így van. Senki nincs kiközösítve csak azért mert nem gazdag. Én sem vagyok gazdag nincsenek márkás ruháim se cipőim mégis mindenkivel jóban vagyok az osztályomba. Ez nem csak az én osztályomra igaz hanem az összes többire is. Én csak ajánlani tudom a Budenzet mert nagyon jó suli és a közösség igazán összetartó és nem kéne f***ságokat összehordani róla amikor nem is tudtok semmit sem.

2012. szept. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 szasza9992 válasza:
53%
Felvilágositanám az összes olyan tapló gyereket amelyik a budenzet szidja hogy ti ennek a sulinak és ezeknek a tanároknak még csak hálásak lehettek ...és nem kell általánositgatni énis oda járok és nem vagyok se egy sznob se egy nagyképű r*banc és nincs ilyen hogy gazdag vs szegény egyformán bánnak mindenkivel és igen erős iskola a tanárok is nagyon jók és nincs kivételezés ugy hogy jolenne ha leállnál kicsiszivem ezzel a "budenz egy nagy szar " mert ha oda jártál elsőtől nyolcadikig akkor ott tanultál meg szinte mindent ,attol hogy nemfigyeltél és nemtudsz semmit mert jatszottad a menőgyereket(de rohadtul nem jött össze ) attol nem feltétlen az iskolával van a baj !!! na puszii :$
2012. szept. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Vikilikiki válasza:
27%
Szerintem nem kéne össze hasonlítgatni a különböző iskolákat ,mert egyik se ugyan olyan. Én is a Budenzbe járok és mondhatom, hogy senki nem menőzik azzal, hogy ő milyen gazdag...Erős iskola ugyhogy szerintem gondolgozz el, hogy hova felvételizel mert az hogy menőség alapján jelentkezel valahova naa az már gááz....És te aki oda jártál, tudod sokan örülnének ha felvennék oda, mert az, hogy szidod majd ha a mostani iskoládböl is elmész azt is szidni fogod?? És az utolsó két gyerek aki oda jár azzokal szeretnék megismerkedni ha már egy suliba járuk :))))
2012. szept. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
ha már jártak oda, akkor mit magyarázol?...-.-
2012. szept. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
11%
miért lenne sznob??????van állami és alapíványi része az államiban elszórtan vannak sznobok.na az alapítványi az sznobképző és ott tényleg csak az érzi jól magát aki burberry abercrombie stbstb cuccokba járkál:D az állami része NEM SZNOB KÉPZŐ énis oda járok.egy közép erős suli.nyelvben kifejezeten magasszinten álló iskola.én 4es-5ös tanuloknak tudnám ajánlani.könnyű kihullani onnan ugy mellesleg:)
2012. okt. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!