Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A turizmus-vendéglátás alapsza...

A turizmus-vendéglátás alapszak főiskolai vagy egyetemi szak?

Figyelt kérdés
van belőle mesterképzés is...
2012. aug. 16. 18:44
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Az alapszak mindig "főiskolai" szak. A mesterképzés mindig "egyetemi".
2012. aug. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt a két szót ebben a formában már nyugodtan el lehet felejteni, mert értelmét veszítette:) Olvasd el a következő irományt és megérted miért mondom.

[link]

2012. aug. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Másodiknak: a régen végzetteknél azért még számít, például a fizetés nagyságának a szempontjából.
2012. aug. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Harmadik, erősen kétlem, hogy a kérdező a régen végzettek közé tartozna. Ha így lenne, akkor nem lenne ez számára érdekes kérdés.

Egyébként sem tartozott minden szakmához annak idején külön egyetemi és főiskolai képzés is. A fizetések pedig messze nem attól függnek manapság, hogy milyen szintű a felsőfokú végzettsége valakinek.

2012. aug. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat! :)


azért voltam kíváncsi rá, mert annyiszor megkérdezték már tőlem, hogy akkor ez most főiskola vagy egyetem, mire én azt válaszoltam h ez egy alapképzés...és mindenki olyan furán nézett rám, gondoltam biztos én vagyok a hülye :D de akkor mégsem :D

köszönöm :)

2012. aug. 16. 21:46
 6/7 anonim ***** válasza:
ilyen már nem létezik. semmit se számít, hogy az intézménynek mi a neve, ahova jársz. csak Bsc-s és Msc-s diploma van.
2012. aug. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Andizsuzsi ***** válasza:

Akik ezt kérdezik tőled, nem ismerik a bolognai képzés rendszerét. Nyugodtan mond nekik meg, hogy 6 szakon van Magyarországon osztatlan képzés, ami rögtön "egyetemi" szintű diplomát ad, orvos, állatorvos, fogorvos, gyógyszerész, jogász, építész. (művészeti képzéseket nem tudom)

4-es! A köztisztviselőknél és közalkalmazottaknál jelentős különbség van a munkabérben attól függően, hogy milyen szintű a diploma.

2012. aug. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!