Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mióta kell anyakönyvi a...

Mióta kell anyakönyvi a beiratkozáshoz?

Figyelt kérdés

Másodjára járnék egyetemre, pótfelvételi utolsó napján jutott eszembe, hogy mégis jelentkezek, ma kaptam egy emailt, hogy fel vagyok véve, majd küldenek levélben ezt-azt, addig is nézzem meg a honlapon mit kell vinnem.


Jövőhét elején kell menni beiratkozni, fel van sorolva mi kell és vastagon ki van emelve, hogy ha bármi nincs lehetetlen a beiratkozás és punkt. És kérnek anyakönyvit is. Fogalmam sincs hol van, sose kellett sehova, 400 kilométerre innen születtem, nincs is mindig ügyfélfogadás, de nem is csak úgy van nekem sem, hogy na gondolok egyet aztán holnap nem dolgozok megyek anyakönyviért, még ha lenne is hova, postán meg még a kérvényem sem ér oda, nem hogy visszaküldjék az anyakönyvit.


Ez most kicsit felcseszett. Ez valami új szabály lehet vagy mi?


2012. aug. 30. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem új szabály, régi, és nem ők tehetnek róla, ha te improvizálsz. De általában hosszabb idő áll rendelkezésre a beiratkozáshoz, lesz időd pótolni. Anyakönyvi kivonatot meg tartsál otthon, sokszor lesz még szükséged rá. Kaptál egyet, mikor születtél, az nincs meg?
2012. aug. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

25 éves vagyok elég régen születtem, megkérdeztem anyámat, ő annyit mondott, hogy fogalma sincs hol van, sose kell semmire, csak arra, hogy bejelentkezzek, ha esküvőm lesz.


Egyébként ügyfélfogadási időben felhívom a TO-t, de ez valami specialitásuk lehet, mert megnéztem még más karok hirdetményét is és ott sem kell. Örülök neki, hogy vagy egy tízesért utazgassak, plusz 2000 a papírért, vagy várjak örökké a postára.

2012. aug. 31. 11:31
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy máshol máskor kérik, de előbb-utóbb biztos, mert a törzskönyvet annak alapján állítják ki. Minden új iskolai beiratkozáskor kell, és az érettséginél is.

Én kicsit régebben születtem, és még megvan az eredeti. :-)

2012. aug. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát nálunk sajnos elég káosz van az ilyen papírok terén. Azért furcsállom, mert én már jártam itt, másik karon, és nem kellett. Azért arra emlékeznék, hogy kellett egy olyan papírom, amit sose láttam és mióta megszülettem senki más se. :)
2012. aug. 31. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!