Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelező költségtérítéses...

Levelező költségtérítéses szakra fogok járni. ( PTE-BTK) Hányas átlagtól vesznek át nem fizetősre?

Figyelt kérdés
2009. júl. 29. 11:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez attól függ függni, hogy a szakodon a többieknek hányas lesz az átlaga. Törekedj minél jobb eredményre, és akkor nem lesz gond az átjelentkezéssel.
2009. júl. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt hallottam ha egyszer átvesznek és utána rontasz, akkor automatikusan visszakerülsz költségesre.Ez igaz?
2009. júl. 29. 11:32
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Minden intézmény más. Azt,hogy hányas lesz az átlag amitől átvesznek az is befolyásolja,hogy kinek milyen az átlaga és,hogy hány hely van. Lehet nem lesz egy sem. Mindenképpen javaslom az ilyen kérdéseiddel a PTE-BTK tanulmányi osztályhoz fordulj telefonon. De igazából az sem mérv adó, hogy pl tavaly milyen átlaggal vettek át.
2009. júl. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Levelező képzésen nincs az a tanulmányi átlag, hogy átvegyenek államira. Nappalin is elég necces, ott is elvárják a 4,5-öt (gyakorlatilag alig van valaki, aki teljesíti), a levelező viszont jellegéből adódóan költségtérítéses.
2009. júl. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

11:56 Ez nem igaz a levelező sem költségtérítéses. Van akinek igen mert oda vették fel. De levelezőn is vannak állami helyek. Tudom,mert jártam levelezőre is és nappalira is.

Nekem azért volt a levelező költségtérítéses,mert másod diploma volt. De akinek első azok közül elég sokan kaptak állami helyet.

2009. júl. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%

A PTE-BTK-n, ahol egyébként tanítok, tudtommal csak költségtérítéses formában indítjuk a levelező képzést. Pont azért indítjuk a levelező képzést, hogy az igen szűkös normatívát kiegészítsük a költségtérítéses hallgatók tandíjával. Nekem sincs kedvem szombatonként, illetve péntek este nyolckor órát tartani, mégis megteszem. Pont azért, mert a költségtérítéses levelezősök hozzák a tőkét. Az állam semmilyen formában nem támogatja a levelező képzéseket...

Persze jó lenne tudni, hogy milyen szakra fog járni a Kérdező: az adott tanszéken lehet érdeklődni a lehetőségekről. Állami képzésre ugyanis csak a tanszékvezető engedélyével vehetik át az egyes hallgatókat, így ez nem a tanulmányi osztályra, hanem az illető tanszékre tartozik. A mostani ratyi helyzetben tudtommal már három éve nem vettünk át senkit állami képzésre a nappalisok közül sem, miután a minisztérium által engedélyezett állami kvótát minden évben feltöltjük. Szerencsére minden évben elég sokan jelentkeznek hozzánk, így ez lehetséges. Még ha egyes nappalisok abba is hagyják az egyetemet, vagy átmennek másik szakra, akkor sem kapunk plusz kvótát. Így akarják egy kicsit megvágni a bölcsészképzést, mert állítólag Magyarországon nincs szükség nyelveket beszélő humán szakemberekre...

Egyetlen hallgatóról tudok, aki elnyert egy minisztériumi ösztöndíjat a tanulmányi eredménye és a demonstrátorsága okán, ő egy félévet töltött állami képzésen. 11.56-os voltam.

2009. júl. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én meg a 12:00:)

Azért írtam amit ,mert én a PTE-ETK-n végeztem 2007-ben és akkor volt állami helyes évfolyamtársam.

Természetesen azóta változhattak a dolgok. Én ezért is szoktam mondani,hogy tanulmányi osztály, mert ha ott nem tudnak tájékoztatást adni akkor elküldik az adott tanszékhez vagy aki tud neki mit mondani.

Mindenesetre így már érthető amit írtál.

2009. júl. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Amúgy kommunikáció és médiaszakra fogok járni.Azért költségmérséklésre remélem van lehetőség?

A tájékoztatóban az van csütörtök és pénteken lesznek az órák. Ezt van hogy megvariálják?

2009. júl. 29. 12:30
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen, szokták pakolgatni a dolgokat, elég sűrűn előfordul.
2009. júl. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A PTE-n oktató tanár írásán, azért ledöbbentem, mert idén én is az állami helyre hajtottam, bár 4-es átlagom lett, de tudtam ez semmire nem elég.

Pedig van ez a trv. v. rendelet, hogy a legjobb 15% átkerülhet államilag támogatott képzésre. Tehát akkor mégsem?

2009. júl. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!