Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Leövey Klára Gimnáziumban...

A Leövey Klára Gimnáziumban (Bp) miért tanítanak latint?

Figyelt kérdés
egyik ismerősöm odajár, mesélte, hogy van egy természet tudomány szakos osztály, ahol latint tanítanak. De szerintem erre sokra nem mennek... holt nyelv... latin szavakat az orvosoknak kell tudniuk, de ők nem orvosi szavakat tanulnak... szóval én nem értem, mire jó ez. sztetek?
2012. szept. 30. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:
46%

A latin az antik műveltség nyelve, valamint az összes latin családba tartozó nyelv alapja.

Ennek 3 előnye van:

1. műveltebbek lesznek az emberek

2. könnyebb lesz ezután a latin családba tartozó nyelvek tanulása (francia, spanyol, olasz...)

3. esetleg aki orvosira menne (mivel természettudományos osztály), könnyebb lesz a ragozás, valamint orvosi képzés alatt nem kell külön megtanulni latinul.

2012. szept. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mennyi ideig tanulják?

Nem olyan rossz az

2016. ápr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!