Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki segítsen! Bgf-es...

Valaki segítsen! Bgf-es "tanulóként" lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Felvettek idén a BGF KVIK-re, de nem tudjuk fizetni és el is tört a lábam, így otthon voltam a regisztrációs héten is, és otthon beállítottam magamat "passzív" hallgatónak, hátha jövőre összejön minden. Később írtak levelet, hogy ez nem lehetséges, mivel csak a tanulmányait megkezdett tanulók kezdhetnek passzív félévet. Később írták, hogy elbocsájtanak, ha nem megyek be és veszem fel a tantárgyaimat, mondtam magamban rendben, úgy sem akarok már járni. Ennek ellenére ma küldtek egy felszólítást, hogy fizessek 110 ezer forintot 15 napon belül, különben jogi útra terelik az ügyet. Lehetséges ez? Hogyan lehet megszüntetnem a hallgatói jogviszonyt?! Mivel nem regisztráltam be magam, nem írtam alá semmilyen papírt, hogy iskola része szeretnék lenni, barátnőm anyukája mondta, hogy nem fizettethetnek velem. Tanácsot kérek! Köszönöm előre is!

2012. okt. 19. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Be kell menni a tanulmányi osztályra, és ott érdeklődni.
2012. okt. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szóval beiratkoztál?

Ha igen, és fizetősre jutottál be, akkor elkérhetik tőled a pénzt függetlenül attól, hogy bejársz-e vagy sem. 110 a tandíj félévenként?

Úgy lehet hallgatói jogviszonyt megszüntetni, hogy egy A4-es sima lapra leírod, hogy ,,Én, XY (lakcíme: XX, személyi azonosítója: X, anyja neve: XYY) családi okok miatt a mai napon (dátum) kiiratkozom az XY nevű intézményből, azaz tanulói jogviszonyomat megszüntetem.

Ezt kell beadnod a TO-n, és le van tudva az egész. Én is így iratkoztam ki anno, viszont már nem emlékszem a pontos megszólításra, úgyhogy menj be a TO-ra és kérdezd meg, mit kell pontosan tartalmazzon a szöveg.

Viszont kicsit későn jutott eszedbe kiiratkozni, nem szabad megvárni, míg kiraknak, de az e-mailjeiket nehogy töröld, hátha még szükség lesz rá, hogy hivatkozhass rájuk. Azt írták, ha nem veszed fel a tárgyaidat, kiraknak, Te nem vetted fel a tárgyaidat, így kirakottnak tudtad be magad a fenyegetőzésük szerint, ehhez mérten kopjanak le a követeléseikkel. De tényleg az a tuti, ha mindent megérdeklődsz a TO-n.

2012. okt. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ma megint küldtek egy levelet amiben az áll, hogy megszüntették a jogviszonyt velem, mert nem reagáltam több levélre sem... szóval elvileg most kirúgtak :D Najó, akkor is az lesz a biztosabb, ha megnézem a TO-t!

2012. okt. 23. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!