Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti végig tanuljátok a szorgalm...

Ti végig tanuljátok a szorgalmi időszakot az egyetem/főiskolán? Vagy inkább a vizsgaidőszakra hagyjátok a tanulást?

Figyelt kérdés

2012. nov. 4. 17:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
most vagyok első éves.zárthelyikre tanultam,de amiből nem írtunk dogát azt nem vettem még elő. :D
2012. nov. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamit nem értettem, akkor egyből megtanultam a szorgalmi időszakban. Ha már értem, akkor nem is nagyon kellett tanulni a vizsgaidőszakban.


Ez bejött nekem, a 24fős csoportból 2-en fejeztük be időben, tanterv szerint a fősulit.

2012. nov. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nálam ez csak a gimiben működött, itt az egyetemen már nem nagyon...
2012. nov. 4. 19:06
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

Én elhatároztam, hogy át fogom nézni mindig az új anyagot, mert a gimiben is úgy volt, hogy ha TZ előtt kezdtem tanulni, már leblokkoltam, bestresszeltem, nem ment. Meg amúgy is, nehezebben tanulok az átlagnál, 3, 4-szer többet tanulok ugyanazért a jegyért az átlagnál.

Igen ám, de jöttek a zh-k, és volt, hogy az egyik zh-ra való készülés elvette az időt a másik zh-ra való készüléstől, nemhogy az aznapi jegyzetet átnézni...

Amúgy több tárgyból lusta is lettem, azokból meg azért nem készültem.

Úgyhogy elvileg szorgalmas ember vagyok, mégis itt tartok.

2012. nov. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
9%
19:20! Ezt hívják time-managementnek. Alapszabály: mindig arra van időd, amire időt akarsz szakítani. Ha jutott időd tévézni, barátokkal sörözni menni, vagy sportolni, akkor ezek a szemedben mind fontosabbak voltak a tanulásnál. Ez a te döntésed.
2012. nov. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

19:20

Én is így vagyok vele...

2012. nov. 4. 19:34
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Azért elmondanátok, miért kellett lepontozni?


Nem igaz, hogy arra jut időnk, amire akarjuk. Pl gimiben volt, hogy a négyes átlagért rohadt sokat tanultam, és kb semmire nem volt időm. Nem akartam, hanem kellett, hacsak nem értem volna be 3-as átlaggal...


Amúgy szó szerint ráhibáztál, mert nem vagyok sörözős, se italozós, és sajnos kb egyetem eleje óta lusta vagyok sportolni is.


Tehát nem "time management", hanem a nap 24 órája.

2012. nov. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
már a negyedik évem a felsőoktatásban, kb minden félév elején elhatározom, hogy most már a szorgalmi időszakba is tanulni fogok, d még egyszer se sikerült. matek szakos vagyok, ilyenkor csak a gyakokra készülök. elméletet csak vizsgaidőszakba.
2012. nov. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk, ha nem tanulsz szorgalmi időszakban, akkor el sem jutsz a vizsgákig, mivel ahhoz kellenek a sikeres ZH-k, és egy csomóból nincs is pótZH.
2012. nov. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%
19:47! Most komolyan kíváncsivá tettél, mit csinálsz a napjaidban. Láttam már jó pár egyetemet, de eddig csak az orvosin kellett ilyen sokat tanulni, és még ők is tudnak időt szakítani a kikapcsolódásra. Ha nem tanulsz, nem sportolsz, nem sörözöl, akkor mivel megy el a 24 órád?
2012. nov. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!