Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a Városmajori,...

Mit gondoltok a Városmajori, a II. Rákóczi Ferenc, a Tamási Áron és a Móricz Zsigmond Gimiről (budapest)?

Figyelt kérdés

Jó suli?

Nehéz bekerülni?

Jók a tanárok?

Jó az osztályközösség?


Válaszokat előre is köszi :)



2012. nov. 7. 21:32
 1/7 anonim válasza:

Szia,


en a Varosmajoriba jartam anno, es csak ajanlani tudom minden szempontbol. Igaz, ennek mar 15-20 eve, a volt tanaraim szerint sulyosan romlott a nivo a korabbihoz kepest - de ez sajnos altalanos tendencia, nem csak a Majorra vonatkozik...

2012. nov. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tamási borzalmas, ha nem a két tannyelvű osztályba jársz! Az még elfogadható, de a diákok sznobok nagyon.
2012. dec. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én csak a Rákócziról és a Móriczról tudok nyilatkozni. :)


A Móricz alapjából véve nem rossz suli, a tanulók 4-es átlag körül teljesítenek. Az osztályközösségek annál borzalmasabbak. Az osztályok túlnyomó többségében sznobok koptatják a padokat. Ha 10.-ig nem veszed fel a lépést velük (azaz, ha nem kezdesz el cigizni, drogozni, és inni valamint nem a Pull&Bear, a Bershka, a Lonsdale, Vans vagy valamelyik drágább márkának nem kezded el a ruháit venni), nem lesznek barátaid. A tanárok átlagosak: Van jó és rossz is, mint mindenhol. És a West Balkános eset óta egyáltalán nem nehéz ide bekerülni, azóta megcsappant a jelentkezők száma.


A Rákóczi színvonalban magasan veri a Móriczt. Az itteni gyerekek is nagyon gazdagok, de itt nincs olyan, hogyha nem leszel olyan mint a többi, ki leszel közösítve. A tanárok itt is változóak. Az osztályközösségek összetartóbbak. Igazolja ezt az is, hogy az egyik ismerősöm, aki egy arab lány, azt az öltözéke ellenére is elfogadják, és szeretik.


Lényegében: Ha sok pénze van a szüleidnek, akkor jól fogod mindkét suliban érezni magad. :)

2013. jan. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
a Tamási közepes suli, nem gyenge, annyira nem nehéz bekerülni. A VMG erősebb, oda sokkal nehezebb bejutni.
2013. febr. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

"A Rákóczi színvonalban magasan veri a Móriczt. Az itteni gyerekek is nagyon gazdagok, de itt nincs olyan, hogyha nem leszel olyan mint a többi, ki leszel közösítve. "


Sajnos ez már itt sem igaz. Pontosan az van itt is, amit a Móricz-ról írtál. Az én fiam ezért ment el innen, mert nem bírta a sok idióta sznobot, akiknek a tanulás ciki volt. Ha leckét írtál lúzer vagy, ha nem jártál trendi cuccokba, ki lettél közösítve. 15 évesen a buli hajnali egykor kezdődött, drog, pia...stb. Inkább továbbálltunk. Viszont a mai napig sajnálunk egy csomó tanárt, mert ők viszont nagyon jók voltak.

2013. márc. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Sajnos ez már itt sem igaz. Pontosan az van itt is, amit a Móricz-ról írtál. Az én fiam ezért ment el innen, mert nem bírta a sok idióta sznobot, akiknek a tanulás ciki volt. Ha leckét írtál lúzer vagy, ha nem jártál trendi cuccokba, ki lettél közösítve. 15 évesen a buli hajnali egykor kezdődött, drog, pia...stb. Inkább továbbálltunk. Viszont a mai napig sajnálunk egy csomó tanárt, mert ők viszont nagyon jók voltak."


Te a II. Rákóczi gimiről írtad ezt? Az én gyerekem is odajár, semmiféle sznobság nincs és senki nem bántja azokat akik tanulnak, mintha nem is ugyanarról az iskoláról beszélnénk. Vannak gazdag gyerekek, ezt a környék hozza magával, de közel sem egy újgazdag iskola. A lányomnak nincsenek drága ruhái, de ezzel soha semmilyen probléma nem volt, szeret az iskolába járni. 15 évesen semmilyen bulik nem voltak, nemhogy hajnali egykor kezdődőek. Persze vannak olyan gyerekek, akik hajnalban buliznak 15-16 évesen már. Az emlékezetes West balkános esten ebből a suliból is voltak a lányom évfolyamtársai, ahogy a Móriczból is. Én meg is döbbentem ezen, mert én sosem engedtem ilyen helyre a gyerekemet ilyen idősen, most is csak olyan helyre, ahova nyugodtan el merem engedni. Szóval hülye szülők mindenhol vannak és nekik hülye gyerekeik, de szerintem ez nem jellemző a Rákóczira annyira. Mi pl. a Móriczot meg sem jelöltük, mert nagyon szép iskola és közel is van hozzánk, de nem akarom zömében újgazdag hülyegyerekek közé járatni a lányomat. Egyébként sokkal kevesebben jelentkeztek idén a Móriczba, mint a Rákócziba, azért ez is valamit elárul.

2013. márc. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem ez nem feltétlenül iskolafüggő, sokkal inkább osztályfüggő, hogy a gyerekek mennyire sznobok, tanulósak stb.
2018. jan. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!