Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tapasztalatok a Szent László...

Tapasztalatok a Szent László Gimnáziumról? Anyám nem engedi, hogy odajárjak 9. -től, mert tele van cigánnyal, meg olyan környék, ahol bunkó parasztok meg vadállatok laknak.

Figyelt kérdés
2012. nov. 11. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont ma dél fele láttam bent egy pár gyereket, általános iskolás formák lehettek, mutogatták neki a termeket. Egyiknek se volt ijedt arca;)

A környék meg... Mi benne az ijesztő? Közelben lakótelep, itt élnek emberek, családok, idősek-fiatalok, tök kulturáltan. Jó a közlekedés, forgalmas a hely, nem a semmi közepén van, ahol ha inzultálnak, senki nincs ott akitől segítséget kérsz...

Csípőből mondok neked 10 gimit, ami SOKKAL gázabb, szerintem bátran győzd meg anyukádat.

2012. nov. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
A Szent László egy nagyon jó és színvonalas iskola, nincs tele cigánnyal, értelmes embererek járnak oda. A környék tényleg nem a legjobb, de a suli mellett rögtön ott van a villamos megálló, szóval nem sok minden történhet, max. elcsap a villamos vagy egy kocsi, ami ugyanúgy megtörténhet veled a Rózsadombon is. Nem kell a környék alapján elítélni az iskolát, a Laciba nehéz bejutni, nívós suli, győzd meg anyukádat, nem fogsz te sem és anyukád sem csalódni.
2012. nov. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lenne már tele cigánnyal egy erős gimnázium, ahova nehéz bejutni! Egyetértek az előttem szólókkal.
2012. dec. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A környéke tényleg nem olyan szép, legalábbis pár villamosmegálló távolságra érdekes helyek vannak, de a közvetlen környékével nincsen semmi baj, és nem értem, hogy anyukád hogyan gondolhatja azt, hogy egy olyan erős gimibe, mint a lászló, tele van cigányokkal. Oké, van pár a lászlóban, de rajtuk csak a külsejükön látszódik, nem pedig a viselkedésükön
2012. dec. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Új probléma adódott. Messze van, 50 percre, merthogy én a Mártonhegyen lakom.
2012. dec. 13. 22:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Áh, az semmi. Egy általánosba még oké, hogy nem akarják a szülők, hogy messzire járjon, de egy gimnáziumban ez már nem igazán lényeges. Főként, hogy nagyon sokan vannak, akik messziről, vagy vidékről járnak be. Nekem az egyik osztálytársam például csak a suliba 1,5 órát utazik.

És direkt a messzebbről érkezők miatt fél órával később kezdődik a tanítás

2012. dec. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2009 óta élek Kőbányán és 2010 óta a Szent László Gimnázium tanulója vagyok.

Ennyi idő alatt elég jól kiismertem a kerületet, s azt kell, hogy mondjam, Kőbánya alapvetően nem rossz hely. Tény, hogy nem a szépségéről híres, de amióta én itt élek, semmi olyasmi nem történt, ami miatt félnem kellene a X. kerületben.

A Szent László pedig tényleg egy elég erős középiskola, ahová nem jut be minden egyes suttyó, azok inkább a Patakyba, a Zrínyibe vagy a Giorgo-ba mennek.

Messze laksz az iskolától? Mindenképpen mérlegelned kell, hogy megéri -e a Szent Lászlót választanod.

Ha az olasz nyelv, a művészeti képzés (rajz és vizuális kultúra), a természettudományok (biológia-kémia), az informatika vagy a média világa érdekel, akkor szerintem megéri ennyit utazni a Lászlóért, mert ezek a tagozatok nagyon színvonalasnak számítanak.

Ha "csupán" egy angol vagy egy német tagozatra szeretnél járni, nem biztos, hogy megéri ennyit utazni a Lászlóért, mert abból sok jó van városszerte.

18/f

2013. dec. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!