Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Semmelweis Általános Orvostudo...

Semmelweis Általános Orvostudományi Kar, sikerülne bejutnom így? ( Többi lent )

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, jövőre érettségizek. Igazából nehezen jutottam el oda, hogy rájöjjek orvos szeretnék lenni. Először védőnő volt a kitűzött szakirány, aztán kicsit feljebb tettem a mércét gyermekorvosra, de mindenképpen egészségügyben szeretnék dolgozni, furán hangzik de nekem ez az életem egyik nagy álma.. :) Jó tanuló voltam mindig, viszont van egy kis problémám. 5-ös voltam mindig kémiából és fizikából is, de csak én voltam egyedül, aki arra a faktra jelentkezett volna, így sajnos nem is indult és nem segít benne senki. :/ Biológiából és angol nyelvből emelt szintű érettségit szeretnék tenni, valamint nem tudom számít-e, hogyha csecsemőgondozási és más egészségüggyel kapcsolatos versenyen országos szinten benne vagyok ( vagyunk a csapatommal ) a 3-ban. Így lenne esélyem bekerülni ? :/ Esetleg még megpróbálkozzak valami + érettségivel, hogy biztosítsam magam? Nagyon szeretném ha ez az álmom teljesülne, és ugyan ennyire embereken segíteni. Köszönöm a válaszokat! :)
2012. dec. 2. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Orvostudományi karra előírás az emelt kémia+biosz érettségi, tehát ha kémiából nem emeltezel akkor buktad. Sajnos 2013-tól ez a rendszer lép érvénybe
2012. dec. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nézz körbe a városdban hol lehet emlet kémiáűra bisozra ksázülni melyik másik suliban. nálnuk is vannak akik a szomsézdos gimibe járnak át bioszra, mert náléunk nem indulét.

Vagy az egyetem indite-e előkézítőt,. esetleg az ELTE az is jó.

2012. dec. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm !

Megteszem amit lehet. :D:)

2012. dec. 2. 17:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző válaszolók pontatlanok. Az orvosira 2 emelt kötelező: az egyik bioszból, a másik vagy kémiából vagy fizikából. Tehát nem kötelező az emelt kémia amennyiben emelt fizikát csinálsz. Persze a kémia ajánlottabb, mivel az emelt kémiával többre mész orvosin mint fizikával.
2012. dec. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne csinálj emelt angolt, fölösleges, még nyelvvizsga sem feltétlenül szükséges, hiszen két emelttel ígyis meglesz a maximális 100 pluszpontod.

Kell a biosz, és kémia vagy fizika emeltszintent. Én fizikával jöttem a SE-ÁOK-ra, és hát eléggé nehézkes volt behozni a kémia lemaradásom, cserébe biofizikán én voltam a legjobb, de az csak egy két féléves tárgy, míg a kémia különböző alfajait végig tanulni kell, elég magas szinten.

2012. dec. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!