Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Májusban érettségiző, FOK-ra,...

Májusban érettségiző, FOK-ra, ÁOK-ra, GYTK-ra felvételizők (akik egyetem után mindenképp kimennek külföldre)! Megjelölitek a képzéseteket önköltségesen is?

Figyelt kérdés

Csak mert ugye az állami ösztöndíjt is vissza kell fizetni, ha nem dolgozod le a képzési idő kétszeresét, hanem egyetem után rögtön kimész... Akkor meg, ha úgy vesszük, mindegy, hogy az ösztöndíjad, vagy a diákhiteled fizeted ki...


Ti mit gondoltok erről?


Normális válaszokat várok!



2012. dec. 4. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
20 éven belül kell ledolgozni. szval nem kötelező itt maradni diploma után sem. lehet úgy is h kimész 2 évre, visszajössz, dolgozol pl. 1 évet, megint kimész félévre, stb stb. szval nem kötelező egyben sem.
2012. dec. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ebben igazad van, de nem tudom, mennyire lehetne megoldani, hogy 1-2 évig dolgozom egy helyen, aztán meg fél-1 évig kimaradok, és itthon dolgozom.
2012. dec. 4. 17:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Önköltségesen orvosi képzés marhaság, hacsak nincs a szüleidnek több 10 millió forintja hogy ezt finanszírozza. Diákhitel alacsony kamata csábító, de 5-6 év alatt a kamatos kamat tetemesen megdobja a törlesztésnél. Vagyis az ösztöndíj visszafizetése jobban megéri mint a diákhitel visszafizetése.
2012. dec. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
20 év alatt kell 10 vagy 12 évet ledolgoznod, tehát te legrosszabb esetben is kimehetsz 8 évre, mert addig állítólag az állam meg sem említheti a fizetést. Annyi idő alatt meg össze kell spórolnod azt a 10-12 milliót. Azt nem tudom pontosa, hogy 8 év lejárta után rögtön küldik-e a papírt, de ezt lehet még ők sem tudják.
2012. dec. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is feltettem már magamban ezt a kérdést, és arra jutottam, hogy nem éri meg megjelölni költségtérítésesen, ugyanis míg a diákhitel egy fix dolog, addig a hallgatói szerződést akár el is törölheti a következő kormányon lévő párt (ha betartják az ígéretket). Másrészt a diákhitelnek van egy jelentős kamata, ami azt jelenti, hogy legkedvezőbb esetben is (ami diplomaszerzést követően külföldön való munkábaállást jelent, hitelkésleltetés nélkül) a 12 milliós tandíj hirtelen 18 millióra ugrik, ez pedig csak több lehet...A hallgatói szerződés megszegésével meg ki tudja, mire érdeklődnének érted (8 év múlva leghamarabb), egy összegbe, talán kis emeléssel visszafizeted, ami milliós spórolásokat jelent. Nem beszélve arról, hogy hogy találnak meg mint külföldön dolgozó orvost...


Szóval a hallgatói szerződést jóval light-osabbnak találom a diákhitelnél.

2013. febr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!