Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a jobb főiskola? A...

Melyik a jobb főiskola? A Budapest Gazdasági Főiskola, vagy a Corvinus Egyetem?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek és szeretné tájékozódni, hogy melyik fősuli az ahová érdemes menni. Tudom, hogy a Corvinusra elég nehéz bejutni főleg állami támogatotságra, magas a pontszám, a BGF-nél mondjuk könnyebb, de most nem ez a lényeges. Pár rossz dolgot hallottam már a Corvinusról, hogy ott a diákok beképzeltek, meg elvannak szállva maguktól, meg valahogy a tanárok sem az igaziak. A BGF-ről nem sok mindent tudok. Szerintetek melyik a jobb fősuli?


Főleg BGF-es és Corvinus-os hallgatók véleményére vagyok kíváncsi.


2012. dec. 20. 19:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A Corvinus elvileg gyakorlatiasabb.

Viszont általában igaz, hogy mind a kettőnél az számít, mennyit foglalkozol az adott szakkal. Ha a Corvinuson 2-esekkel bukdácsolsz végig, az sok jót nem jelent.

2012. dec. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Gondolom gazdasági képzés érdekel. Mivel már nincsen államilag támogatott, ezért sztem egyikre se igazán nehéz bekerülni.

Én ahogy 3 év alatt észrevettem/hallottam (BGF-PSZF-es vagyok) a Corvinus ellen szól, hogy sok a burzsuj, ha van pénzed elvégzed időben. A PSZF-en meg a tanárok kb 80%-a ahol tud ott megszopat, PSZF-en sokkal kevesebben vagyunk és kb mindenki ismer mindenkit szal elég családias. Ha a tanárok és dolgozók hozzáállását nézzük, sokkal hallgatóbarátabb a Corvinus. Plusz PSZF-en a tantárgy egymásraépülés is elég szépen ki tud tolni az emberrel...

Van több olyan ismerősöm, aki mindkét suliba jár és ők is azt mondják, hogy a PSZF-en gyakorlatiasabb a képzés. Corvinuson az elméleti anyag.

Sztem nem lehet egyértelműen eldönteni, hogy melyik a jobb, ahhoz ki kellene próbálnod mindkettőt ugyanazon a szakon, ami ugye hülyeség és sztem nem is lehetséges.

Ha e 2 közül akarsz választani, akkor én azt javaslom, hogy neten keresd meg a kinézett szak mintatantervét mindkét sulinak és nézd meg, hogy milyen főbb tantárgyak, szakirányok vannak, mert az is segíthet a döntésben.

Pénzügy és számvitelen nem hiszem, hogy túl nagy különbség van, itt mondjuk megjegyezném,hogy ezen a szakon a PSZF viszi a pálmát. De pl. gazdálkodási és menedzsmenten (én ezen vagyok) nagyon sok eltérés van nemcsak e 2 suli, de az összes suli között is.

Hirtelen ennyi jutott eszembe

2012. dec. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%

A Corvinus nem főiskola, hanem egyetem.

Egyiken sincs egyetlen államilag támogatott szak se (Gazdálkodástudományi és Közgazdasági karokon).

A Corvinus elismertebb, inkább oda menj.

2012. dec. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%
Ezt szeretem mikor olyan közhelyekkel dobálóznak, mint "elismertebb". Eltudnád magyarázni,h szerinted miért elismertebb?
2012. dec. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm az eddigi válaszokat. Kedves harmadik válaszoló. Vettem észre, hogy a Corvinus nem főiskola, hanem egyetem, de ezt a kérdésemben is láthattad. Arról is hallottam, hogy a Corvinus egy elitt hely, nemcsoda, hogy ott a legmagasabb a tandíj. A szak, amire jelentkeznék majd az a gazdaság informatikusi szak, azon pedig van államilag támogatott hely mivel az informatikai képzési területhez tartozik. (Az persze más kérdés, hogy az 2014-ben is megmarad-e)

Ezek után még esetleg vélemény?

2012. dec. 22. 10:20
 6/13 anonim ***** válasza:
Így, hogy már a szakot is elárultad, annyit mondok: BGF-re eszedbe ne jusson gazdinfóra menni!
2012. dec. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Miért? Annyira rossz?
2012. dec. 23. 13:18
 8/13 anonim ***** válasza:
11%
Minek magyarázza el, hogy miért elismertebb a Corvinus? LOL Ezt minden hülye tudja, tuti te is első helyre írtad be és nem vettek oda fel, most meg véded azt ahova kerültél... Nagyon elvakult vagy a fősulid iránt, a Corvinuson a psz képzés is veri a bgf-ét és ezt minden felsőoktatási rangsor is igazolja, de a bgf-et külföldi rangsorokon se látom bce-vel ellentétbe. :) Nem mondom, hogy szar a sulid, de azért nem kéne agyon ajnározni, helyén kell kezelni a dolgokat, vagy legközelebb már a lse-nél is jobb lesz a bgf nem?
2014. ápr. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Anno nem jelentkeztem a BCE-re, sőt meg se fordult a fejemben hogy oda menjek, mivel csak a BGF-en van statisztika szakirány...

És egyáltalán nem védem a BGF-et, csak elmondtam, hogy mit gondolok. Mindkettő szar, csak más módon.

2014. ápr. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
statisztikus elemzőre gondolsz gm szakon? elvégezted azóta? ha igen hol tudtál elhelyezkedni vele?
2014. ápr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!