Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen (pl. ELTÉ-n), ha...

Egyetemen (pl. ELTÉ-n), ha valaki fordító mesterszakra akar menni, oda átmehet másik alapszakról is? (Pl. Ha előtte magyarra jelentkezem)?

Figyelt kérdés
2012. dec. 30. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi az, hogy "másik alapszak". Nincs olyan alapszak, mely szorosan tartoznak a fordító és tolmács MA-hoz.
2012. dec. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mondtam a kérdésben, hogy magyar.
2012. dec. 30. 19:20
 3/10 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értem, hogy ha előtte nem lennék anglisztikás. se angol minoros.
2012. dec. 30. 19:20
 4/10 anonim ***** válasza:

Na, így már értem. Tévhitben vagy, mert nem kell anglisztikásnak lenni, sőt, semmilyen nyelvszakra nem kell járni. Tudtommal a bölcsészképzések általában jók ide, de nézz utána afelvételi követelményeknek. Egyébként orvosi diplomával is lehetne jelentkezni.

A diploma mellett csak a nyelvtudást nézik: az első nyelvet felsőfokon kell tudni, a másikat legalább középfokon.

2012. dec. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És mért kell 2 nyelv? Mármint 2 IDEGEN nyelvről beszélünk, ugye?
2013. jan. 3. 00:19
 6/10 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi!
2013. jan. 3. 00:19
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert a mesterszakon két idegen nyelven folyik a tolmács- és fordítóképzés. Ha csak egy nyelven tudsz magabiztosan, akkor erre nem tudsz menni, viszont szakfordító továbbképzések tucatja vannak különböző nyelveken. Ezek diplomát nem adnak, de ettől függetlenül sokuk nagyon komoly képzést nyújtanak.
2013. jan. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És ez a szakfordító képzés ezek szerint nem egyetemi dolog. Kerestem ilyeneket, de nem nagyon találtam.
2013. jan. 5. 00:09
 9/10 anonim ***** válasza:

De egyetemei dolog.

És tucatnyi ilyen van.

[link]

2013. jan. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm! Egy utolsó kérdés: ha előtte nem anglisztikára járok, akkor nagyon nehéz dolgom lenne utána?
2013. jan. 6. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!