Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapest Corvinus Egyetem és...

Budapest Corvinus Egyetem és a Budapesti Gazdasági Főiskola Nemzetközi gazdálkodás szakán tényleg van matematika vizsga a képzés elején?

Figyelt kérdés

2013. jan. 7. 19:39
 1/5 anonim válasza:
sztem te a matek szintfelmérőre gondolsz, nem? :) bár én turizmuson vagyok, azt hiszem mindenhol íratnak ilyet... egy mini érettségi, megadják a témaköröket is, hogy miből lesznek feladatok, szóval nem nagy ügy, azért kell, hogy első félévben veled hasonló képességűekkel tanulhass.
2013. jan. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De hogy zajlik az egész? Tehát előre megadják a témaköröket,felkészülhetek rá x idő alatt és utána vizsga? Azért kérdeztem, mert csak a Corvinus oldalán láttam ezt és csak a nemzetközi gazdálkodásnál.
2013. jan. 10. 01:27
 3/5 A kérdező kommentje:
Meg a célja az az, hogy milyen szintű csoportba kerüljek?
2013. jan. 10. 01:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Corvinuson vagyok első éves nemzetközi gazdálkodáson, nálunk semmi ilyen nem volt. Az első ZH az 5. hét környékén volt, csakis abból az anyagból, amit előtte az egyetemen vettünk. Szintek pedig nincsenek, szakonként vagyunk matekon, a nemzetközi gazdálkodás a turizmus-vendéglátással és a kereskedelem-marketinggel van együtt. (Legalábbis idén nálunk így volt.)

(Amit te kérdeztél, én ilyet a BME GTK-ról hallottam, BGF-et nem tudom.)

2013. jan. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én BGF-es vagyok, nemzetközi gazdálkodásra járok, 2012 szeptemberében kezdtem, az első héten nem csak matekból hanem nyelvekből is szintfelmérőket írtunk. A matek szintfelmérő előtt nem kaptunk semmilyen instrukciót, tehát aki kevésbé volt tájékozott és talpraesett az nem is tudta hogy 3 nap mulva matekfelmérőt ír, tehát nem voltak megadva semmilyen témakörök. Az egész a középiskolás tudásodra épült és szerintem nem árt előtte átnézegetni a matekot. Miután megírtuk, kiértékelt, majd akinek nem sikerült(51% alatt) annak kötelezően bekellett járni egy másfél hónapos matek felzárkóztató kurzusra. Ennek a kurzusnak a teljesítése feltétele volt annak hogy vizsgázni mehess. Hozzáteszem, maga a felzárkóztatós vizsga sokkal könnyebb volt, mint a szintfelmérő.
2013. jan. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!