Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinusosok! Hogy van ez...

Corvinusosok! Hogy van ez nálatok?

Figyelt kérdés
Jövőre remélhetőleg a Corvinus Nemzetközi tanulmányokra fogok járni. Van pár dolog, amire nagyon kíváncsi vagyok, főként az egyetemi diákélettel kapcsolatosan. 1) a különböző karok diákjai mennyire vannak jóban egymással/mennyire ismeri egymást? Az alsóbb-felsőbb évesek teljesen elkülönülnek, vagy ott is van átfedés? Mi számít a diákok között a sztárszaknak, mi a legmenőbb, milyen további "sztereotipiák" vannak az egyes karoknál/szakoknál? Szerettek oda járni? Bármilyen tapasztalatot szívesen várok!

2013. jan. 12. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

sztereotípiák: a corvinusosok szánalmasak, kommunisták, és az egész egyetemük nagyon gáz, alacsony színvonal, stb.

Legalábbis mi általános orvosi karon mindig a Corvinust és az ELTE-BTK sztereotipizáljuk úgy, mint ál-egyetemek.

de most komolyan. nálunk a Semmelweisen egy fél éves szabadon választható 1 kredites tárgyban tanítják meg azt, amit a Corvinuson 4 év alatt.

2013. jan. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
23:20 de nagy az arca vkinek:D Szánalmas vagy komolyan, pedig nem is a corvinusra járok
2013. jan. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit bunkón fogalmazott az első, de lényegében igaza van. Van egy ismerősöm aki a Corvinuson végzett egyszerre két szakot (kommédia, politológia), és 4-5ös vizsgái voltak, de szegényke a gyakorlatban olyan buta hogy az csuda. Nem csak a szakterületén, hanem az élet dolgaival kapcsolatban is.
2013. jan. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja, és állása még máig nincs, mert ahol elhelyezkedik onnan kirúgják. (1.5 éve végzett). Így beiratkozott az ELTÉ-re, csinálja a 3. fizetős szakját.
2013. jan. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

első vagyok, senkit nem akartam megsérteni, tisztelem ak corvinusosokat.

A kérdező kérdezett sztereotípiákról, arra reagáltam.

2013. jan. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az első fele tényleg arról szólt, de az, hogy "nálunk a Semmelweisen egy fél éves szabadon választható 1 kredites tárgyban tanítják meg azt, amit a Corvinuson 4 év alatt."


Most írhatnék én is ilyet akármelyik másik egyetemről, de ez nem így megy

2013. jan. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Corvinuson sem mindegy, hogy Alk.Közg.,pénzügy-számvitel, vagy turizmus...a két véglet kb.

G karon a Pénz.SZámv. a "sztárszak".

2013. jan. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
14%

Én a NT-re járok a Corvinusra, és baromra elégedett vagyok. Nagyon jó a társaság, és a tanulásba sem kell belegebedni. Mindezek mellett nagyon profi oktatók tanítanak, és a színvonal is magas, ráadásul az egyik legjobban felszerelt és legmodernebb egyetem a Corvinus.

Az orvosival semmiféle képen nem lehet összehasonlítani, hiszen egész más a képzési terület. Azonban azt javaslom, hogy, ha NT-re készülsz, kezdj el ismeretséget szerezni, a politikában, mert jól jön.


ps: nem mindenki komcsi, hajrá Jobbik!

2013. jan. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nemzetközi tanulmányok xD bocs most röhögnöm kell:D
2013. jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Meg lehet nézni a bce pothatárait felvin.... Az egész országban szinte a legmagasabbak. Aki hülye az nyilvan nem kerül be...vagy az ismerősöd hulyén került be akkor perkált....ennyire nem kell leszólni a másikat főleg ha nem is ismered...
2013. jan. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!