Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 12 éve érettségiztem. Akkor...

12 éve érettségiztem. Akkor még nem volt kétszintű érettségi. Mi változott még az érettségit illetően? Még mindig idegen nyelv, magyar, töri, matek + egy választható a kötelező. Sokat könnyebbítettek az érettségin?

Figyelt kérdés

2013. jan. 15. 19:29
 1/2 anonim válasza:

Én már a kétszintű érettségi rendszerben vizsgáztam. Nekem még úgy volt, hogy 20 százalékonként +1 jegy. Tehát 19-20%-ig egyes, 20-39% 2-es, 40-59% 3-as, 60-79% 4-es 80-100% 5-ös. Az összetétel ugyanez volt.


De olvastam olyat, hogy nehezítik a rendszert: 25%-tól lesz kettes a középszintű, és 45%-tól kapják meg a plusz 50 pontot az emelt érettségizők. Kötelező lesz az egy emelt szintű érettségi a felvételinél, valamint olyanról is hallottam már, hogy a természettudományi tárgyakat is kötelezővé akarják tenni érettségin. Ezek viszont kérdésesek. Az eduline.hu-n és a felvi.hu-n sok minden van.

2013. jan. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Valóban
2017. jún. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!