Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van testnevelésnek...

Mi értelme van testnevelésnek egy egyetemen? 0, azaz nulla kreditet adnak érte, de mégis kötelező felvenni, akkor mi az értelme? Ráadásul csak 2 szemeszterig van, nem végig, szóval az egészség duma itt emiatt kilőve, mivel nem végig van.

Figyelt kérdés
Aki ezt kitalálta végiggondolhatná... Legalább akkor adjanak 1 kreditet érte... De 0 ez vicc...

2013. jan. 17. 13:13
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt még kiemelném, hogy kötelező tantárgy, és szigorúan veszik hiányzást is, azt hiszem 3 órát lehet max egy félév alatt! Szóval morbid...
2013. jan. 17. 13:15
 2/13 anonim válasza:
hova jársz?
2013. jan. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
De cserébe lehet választani, hogy mit akarsz csinálni nem?
2013. jan. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az első 20-30 percbe futás meg gyakorlatok, utána 1 óra játék..., amit persze a tanár mond. Nem is az a lényeg, hanem mivel gyakorlati óra a hiányzást is komolyan veszik... Csak viccesnek tartom 0 kreditért bármit is csinálni... Az hogy pl. 5öst kaptam, ez még az ösztöndíjba se számít... 5x0...
2013. jan. 17. 14:00
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 4 szemeszter van :D

Idézek:

"Egy kis erőnlét nem árt a műtéti szakmák műveléséhez, no és az elhízott belgyógyász sem túl hiteles."

" A testnevelés tantárgy feladata: a hallgatók fizikai felkészítése a mindennapi munkához, az egészség megőrzése, a mindennapi testmozgás iránti igény kialakítása.

A gyakorlati órák alatt edzés elméleti információkat is adunk a hallgatóknak, melynek révén alkalmasak lesznek saját maguk bemelegítésére bármilyen mozgásos tevékenységet megelőzően.

A testnevelés órákon szerzett elméleti és gyakorlati tudás birtokában, valamint személyes tapasztalat következményeként képesek lesznek életmódbeli tanácsot adni betegeiknek.

Utoljára de nem utolsósorban, a hallgatók kötelező testnevelésének az értékadáson túl célja és feladata a személyre szóló edzettség javítása és általában véve a MOZGÁSÖRÖMBŐL FAKADÓ SZÓRAKOZTATÁS."

2013. jan. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem, hogy örülnél, hogy ingyen kipróbálhatsz sportokat, mozoghatsz. Én nemcsak a kötelező 2-t vettem fel, hanem minden félévben tesiztem, és nagyon örültem neki, hogy van erre lehetőség. Ráadásul más karokról is megismertem embereket, mindig jól éreztem magam az órákon.
2013. jan. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én szakomon speciel a tesin kívül még 3 kurzus van ami kritérium tárgy azaz 0 kredites és gyakorlat. Szóval eszembe nem jutott azon elmélkedni, hogy miért 0 kredites a tesi. :D
2013. jan. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#5: Ez csak abban az esetben lenne igaz, ha nem csak 2 félévig lenne, hanem minden évben a diplomáig. Nem látom értelmét, mivel szeptembertől már nem lesz többet.


#6: Nem örülök neki képzeld. Futkosni tudok az utcán is, és pl. kidobónak miért kéne örülnöm? Tudod már általánosba és középsuliba volt eleget bennük részem... Ha meg igazi testedzést akarok, akkro ott a konditerem. Azt hiszem pár perc futástól és kidobótól még nem leszek egészségesebb.


#7: Akkor nem tudom miért kötelezik az embereket. Legyen akkor szabadon választható és kész... 0 kreditért miért várják el?! Aki annyira akar akkor ne gyakorlati órának számolják, hanem előadásnak, és aki bemegy bemegy, aki nem az nem. Szerintem így lenne a logikus. ;) Persze nyílván szak függő... De itt nálunk pont nincs jelentősége.

2013. jan. 17. 15:18
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

Neked mennyi bajod van bakker.

Örülj neki, hogy ingyen mozoghatsz.

Én szerettem az egyetemi tesit, pedig középsuliban gyűlöltem. Egyetemen már lehetett választani. Ingyen jártam olyan aerobic órára két féléven keresztül, amiért most alkalmanként 500-700 forintot fizetek.


Én azért nem jár érte kredit, mert KRITÉRIUMTÁRGY.

Nekem van egy hónapos kötelező nyári gyakom, amiért nem jár kredit. Mégis kötelező.

Sőt, az egyik szigorlatom is olyan volt, ami NULLA kredites.

2013. jan. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Ez van, mindenki kibírja te is kifogod.

Nyelvvizsgáért sem kapsz kreditet mégis kell a diplomához.

2013. jan. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!