Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Deák vagy Ságvári? (Szeged)

Deák vagy Ságvári? (Szeged)

Figyelt kérdés

Szóval az itt a kérdés, hogy melyiket jelöljem be első helyre; a Deák magyar-angol kéttannyelvűt, vagy a Ságvári magyar-francia kéttannyelvűt.

Angolból nagyon-nagyon jó vagyok, nyertem már országos versenyt is. Franciát viszont még nem tanultam, csak a nyári szünetben itthon tanulgattam kicsit, mert tetszett. Úgyhogy akkor 0. évfolyamra mennék először.

Szóval összegezve mindkét suliban angolt+franciát tanulnék. Szerintetek melyik sulit érdemesebb elsőnek jelölnöm? Milyenek a tanárok?

14/L



2013. jan. 17. 17:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem akarsz pszichológiailag kikészülni a tanárok miatt, akkor Deák.
2013. jan. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egy kissé elfogult vagyok mivel Deákos diák voltam.

Nagyon szerettem, életem egyik legjobb döntése volt.

Jó fej tanárok, diákközpontú iskola, sok rendezvény hagyomány, kicsit amerikai jellegű pl szekrények is vannak. Csak jókat tudok róla mondani, talán mondjuk a menza az felejthető. Mások is csak jókat mondanak.


Esetleg az alapján dönts, hogy az angol vagy a francia érdekel jobban.

2013. jan. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, azért nem csak jókat mondanak "mások". Azóta egy teljes évfolyam beiratkozott és elballagott hogy én oda jártam, szóval lehet hogy sok minden megváltozott, de én nem élveztem annyira mint te. Ha újra választhatnék, egy másik sulit (nem a ságvárit) választanám. Mondhatni életem egyik kevésbé jó döntése volt, bár azon múlt inkább hogy hogy sikerültek a felvételijeim. A nyelvtanítástól se voltam odáig, pedig ez volt az egyik célom az iskolaválasztáskor. Szintentartásnak jó volt, másra nem. A tanárok ha nem is voltak rosszak, nem igazén figyeltek az emberekre, az hogy valamiben tehetséges vagy és kiemelnek, szerintem nem fordulhatott elő míg oda jártam. Az osztályok nagy része, a mienk is, képmutató, nemtörődöm alakokkal volt teli. És külön szívfájdalmam hogy bölcsészjellegű emberekkel nem lehetett találkozni, ezért unatkoztam a legjobban. Persze ezek szubjektív dolgok, és tényleg, legalább nem teszik tönkre, nem alázzák meg, nem kergetik őrületbe az embert ott a tanárok.
2013. jan. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
14%

Szia kérdező :)

Én Deákos vagyok, 9.-es és kéttanos. Ha érdekelnek a tapasztalataim írj privátot (feleslegesen nem akarom leírni ide).

2013. jan. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Én a ságvárit ajánlanám, nyelv szempontjából mindenképp, mivel úgy tapasztaltam, hogy második nyelvként alig lehet megtanulni egy új nyelvet ( főleg hogy csökkenteni fogják jövőre az óraszámukat), ellenben kéttannyelvűn több óra is franciául folyik, így esélyes pl a nyelvvizsga franciából később :)

ráadásul a Ságvári benne van az ország top 100 gimijében

és mivel most ballagok tudom hogy igen jó tanárai lesznek a kövi elsőnek :)

2013. febr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia én ságváris vagyok és nagyon szeretem van egy kis alap szigor de jó nagyon jó nem olyan nehéz és a deákok is nagyon rendesek ÉN 100%-ban a ságvárit ajánlom sok sikert!
2013. márc. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
szia.tudom, hogy már nem számít, de ságvári:D
2013. ápr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én is tudom hogy nem számít , de deák :)
2013. ápr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
deák!
2013. ápr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
en sagvaris vagyok bfk n ha erdekel irj privit
2014. jan. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!