Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kollégiumban mennyire lehet...

Kollégiumban mennyire lehet tanulni? Vagy inkább az albérletet válasszam?

Figyelt kérdés

Szeptembertől a pesti orvosira szeretnék járni, de attól félek, hogy nem fogok tudni tanulni kollégiumban, ahol 2-3 másik ember lesz velem egy szobában, ráadásul bulik is szoktak lenni, ami szintén nem a csendes tanulásnak kedvez. Ugyanakkor nem szeretnék elszigetelődni sem a évfolyamtársaktól...Van más is hasonló helyzetben? Ti hogy döntenétek? És aki albérletes, csak másodévtől az, vagy már első évtől?


18/L



2013. febr. 3. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában minden kollégiumban van tanulószoba. Ott biztos nincs semmi zaj.

Meg ha tanulni akarsz, akkor úgyis tanulni fogsz.

2013. febr. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én végül nem mentem koliba, nem nekem való, hogy 4-5 emberrel legyek összezárva folyamatosan :D Kolis barátaim egyébként mondták, hogy a tanulás valóban nem egyszerű. Nem lehetetlen, ha nagyon tanulni akarsz, akkor fogsz is. De ha "csapongó" típus vagy, akkor folyamatosan el fog terelődni a figyelmed:) De mehetsz könyvtárba, kávézóba is tanulni, nem muszáj a koliban üldögélned a 4 fal között. Én inkább az albérletet választottam. Nem vagyok antiszociális, de sokkal könnyebb egy emberhez alkalmazkodnom, mint egy egész emelethez/szobatársakhoz.
2013. febr. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem. Vagyis van jó és rossz oldala is, majd meggondolom. Csak még egy kérdés: lehet barátokat találni akkor is, ha nem vagyok kolis?
2013. febr. 3. 19:43
 4/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet:) Én sem vagyok kolis, mégis vannak barátaim. Rendezvényekre nem árt eljárogatni, és ott ismerkedni. Meg ismerőseid ismerőseit is megismerheted:) illetve annak ellenére, hogy én nem vagyok kolis, egy-két barátomat szoktam látogatni, így onnan is ismerek embereket. Bár koli iszonyom van, úgyhogy inkább én próbálom őket kicsalogatni a 4 fal közül :D
2013. febr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ú, az nagyon jó akkor! Most megnyugtattatok. Egyszer voltam koliban életemben 3 napig az énekkarral, ahol egy emeleten volt egy fürdő, nyitott zuhanyzókkal... :/ Nem éreztem magam valami jól, és ott még csak tanulni sem kellett. Hát akkor még az egyetemen!


És azt nem tudjátok, hogy mikor érdemes keresgélni albérletet, ha szeptemberre kellene? Mármint le kell-e adni az igénylést 2-3 hónappal korábban, vagy elég augusztusban? Már csak azért, mert jó lenne tudni, felvettek-e :D

2013. febr. 3. 19:56
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy én is érveljek a kollégium mellett: jóval olcsóbb mint az albérlet és a tanulmányaidhoz sokkal könnyebb segítséget találni egy kollégiumban:D
2013. febr. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, én jó albérletekbe mindig véletlenül botlok. De most végre sikerült is kifognom egyet:-) Direkt még soha nem találtam olyan albit, ami olcsó is, de nem is lepukkant. De ezzel ráérsz még törődni:) Szeptember környékén olcsóbbak a szobák, mivel számítanak a friss húsra ;)
2013. febr. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat! ;)
2013. febr. 4. 06:37
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is SOTE-s kolis vagyok és mint már mondták, ha tanulni akarsz, fogsz is. A kollégiumban vannak tanulószobák, de ha este 8 előtt tanulsz, ahol az óráid zöme lesz ott is van könyvtár, és van egy 0-24 könyvtár is ami direkt ezért van. A szobákba elvileg jövőre 4 helyett csak 3 embert raknak be, de ugysem a szobában fogsz tanulni szerintem. Persze ha nem vagy elég elkötelezett, azért el tudják vonni a figyelmed, és persze néha vannak bulik is (de hát nem ez fog megakadályozni), cserébe a kolik sokkal olcsóbbak és a nagyok max egy metrómegállóra vannak majdnem az összes épülettől (albis barátom pl. majdnem egy órát utazik míg én negyed 8 kor kelek és 5 perc alatt benn vagy ok így este tovább is tudok tanulni és előbb vissza is érek).


Tudom hogy ez nem tartozik ide, de ha felvesznek, érdemes otthon meglebegtetni, hogy az orvosi az egyik, ha nem a legdrágább egyetemkezdés. Pl. az anatómia atlasz alap bolti ára 42.000 és akciókkal is ha újonnan veszel meg minden könyvet az kb 100.000 és egy koponya is sokat szokott segíteni (ez 50-80 körül van). Ezért érdemes használtan venni könyvet és ismerőstől szerezni koponyát, de ezt még úgy is elmondják.

2013. febr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

igen, ezek a standard információk :)

ehhez halkan teszem hozzá, hogy a könyvek legnagyobb részét beszerzheted jegyzetbörzén, illetve fénymásolva, az eredeti ár töredékéért. mondjuk nekem nagy szerencsém volt, mivel a legdrágábbakat, az anat atlaszt és a fumkcionális anatómiát megkaptam kölcsön. de a sobotta (és egy csomó más könyv is) például pdfben is megtalálható. a sobotta árából már vehetsz egy olcsóbb tabletet, és egy csomót spórolsz hosszútávon :) koponyából pedig műanyagot vettem hùsz ezerért. szerintem elég annyi, hogy a boncvizsga koponyás részére csont nélkül ötöst kaptam :)

2013. febr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!