Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen iskolákat tudtok...

Milyen iskolákat tudtok ajánlani? (Zene, informatika vagy műszaki szakma)

Figyelt kérdés

Háromféle verzió van a továbbtanulásomat illetően, és mivel jövőre érettségizem, ideje lenne végre választanom. De nemigazán ismerem az oktatási intézményeket, kis segítséget szeretnék kérni.

Első lehetőség a zene. Kiskorom óta zenélek, játszottam trombitán és most harsonázok. Három zenekarban játszom, és szívesen csinálnám komolyabban a dolgot, ha már ennyi időt rászánok. Gondolkodtam Szegedben és Pécsben. Mindenképpen figyelembe kell vennem, hogy nem vagyok virtuóz, tehát konzervatórium vagy egyéb magasabb szintű iskola szóba sem jöhet nálam. Elsősorban a zenei főiskolákat keresem. Meg anyagilag is igen nagy korlátai vannak a dolognak. Arról nem is beszélve, hogy már több mint 6 éve nem tanultam szolfézst, és még a kötelező zongorával sem tudok mit kezdeni, mert csak fél éve tanulok zongorát, heti fél órában. Egyszer majd mindenképpen zenével szeretnék foglalkozni, de mivel ilyen hiányosságaim vannak, pár év kell mire fel tudok zárkózni. Addig meg valamit kellene csinálnom. Amúgy felkínáltak egy jó lehetőséget, egy katonazenekarban való zenélést, ami sokáig fix lenne, csakhogy ott mindenkinek van valami zenei papírja, tehát egy szaros érettségivel nem állíthatok oda csak úgy. Ezért kéne valami zeneoktatás, hogy legyen egy papírom, aztán mehetnék fújni abba a zenekarba.

Második lenne az informatika. Legszívesebben a weblapszerkesztést csinálom, de otthonosan mozgok a programozásban is (bár még van hova fejlődnöm).

Harmadik pedig, ha egyik sem jönne össze, ha csak ideiglenesen is, valamilyen szakma. Műszaki szakma, vagy szakács. Másban nem igazán érzem otthon magam, és az a baj velem, hogy ami nem érdekel, azt nem vagyok képes/hajlandó megtanulni.

Kérlek titeket, hogy ha tudtok, mondjatok pár jó iskolát. Nagyon fontos, hogy anyagilag annyira ne legyen terhelő, és ne legyen túl messze az otthonomtól (Tolna megye). Olyan Szegednyi távolság még szóba jöhet. A zenéről még annyit, hogy nagyon szívesen lennék zenetanár, és szeretek jazzt is játszani.



2013. febr. 6. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:

na, én csak a zenés részéhez értek, azt leírom :D ezt a mondatot nem értem, hogy "konzervatórium vagy egyéb magasabb szintű iskola nem, de főiskola igen"..szóval, a középfokú zenesulit hívják (legalábbis felénk, hívjuk) konzervatóriumnak. ide vagy 8. után mész, és ott érettségizel, közben pedig tanulsz zenét is, és felkészítenek az egyetemi szintre, vagy van olyan, hogy érettségi után mész oda, akkor 3év alatt csak zenét tanulsz, és úgy készítenek fel egyetemre. fősuli nincs, egyetem van. illetve ha 3év után levizsgázol, akkor lesz egy középfokú képesítésed, és azzal is el tudsz igazából helyezkedni egy zenekarban, de én ott nem hagynám abba, ha zenesuliban akarsz tanítani, akkor ahhoz kell a diploma. ha ezt az utat választod, akkor még jövőre, érettségire való készülés mellett fel kell készülnöd a zenei felvételire, (ott csak azt nézik, érettségit nem, csak legyen) ami abból áll, hogy szolfézsból az alapokat meg kell tanulnod, nem sok, szerintem ha jó fejed van hozzá, pár óra alatt, néhány hét max, és az elméleti rész biztos meglesz, de már lehet az most is megy, illetve valamennyire csiszolni kell a hallásod, de lehet az is menne már most. (hangközfelismerések, hármashangzatfordítások, dallam leírása diktálás után, de semmi extra). nekünk ott még zongorából sem kellett felvételizni, de az jó, ha már most elkezded, mert az úgy is lesz.

az ilyen katonazenekaros felkérést én is hanyagolnám, lehet, hogy most még nem kell hozzá papír, ha elég jó vagy akkor van hely, de ugyanez volt tanítással is, néhány éve hozták be, hogy zeneiskolai tanárnak kötelező a diploma. és mivel a katonazenekart is az állam fizeti, ott is bármikor hozhatnak olyan törvényt, ami aztán kizárja, hogy ott játssz, jobb az, ha megvan belőle a diplomád:)

jazzről még annyit, szerintem a szakközépiskolákban felveheted a jazz tanszakot is, és van szerintem olyan egyetem, ahol tudsz jazzből diplomázni.


igazából ez a zenei középfokú szakma szerintem sokat nem ér, diploma is kell, úgyhogy ha van arra pénzed, hogy a szakközépiskolai tanártól vegyél órákat, meg keress hozzá egy szolfézs tanárt, aki felkészít összhangzattan-zeneelmélet-szolfézsból, meg esetleg segít zongorát tanulni, akkor nem is kell beíratkoznod a konzervatóriumba, és tudsz mellette másik szakmát is tanulni. ha jól tudom, egyszerre két szakközépbe nem járhatsz ingyen.

2013. febr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
sokat írtam, remélem hasznos volt a zenei részhez, de bármi kérdésed van, írj :D
2013. febr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. fogalomzavarban szenvedek, amúgy meg nem a konzervatóriumra hanem a zeneakadémiára gondoltam :D
2013. febr. 6. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!