Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Deák téri evangélikus...

A Deák téri evangélikus gimiről vélemények?

Figyelt kérdés
Elsősorban azoktól kérdem akik odajárnak/jártak.Közösség,tanárok,oktatás,épület,programok?Megéri oda menni?Nagyon vallásos?

#Deák Téri Evangélikus Gimnázium #evangélikus gimnáziuomok
2013. febr. 6. 20:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
41%
közepes erősségű gimnázium,az épület nem valami hűűűű...
2013. febr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Én azt hallottam h nem egy versenyistálló de azért erős az oktatás

Te odajársz?vagy esetleg voltál már ott?

2013. febr. 10. 14:54
 3/21 anonim ***** válasza:
voltam már ott
2013. febr. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

legnagyobb előnye egyben a hátránya is: az elhelyezkedése. a város szívében van, de pici. az oktatás egyébként erős, de valóban nem versenyistálló. versenylehetőségek adottak, ha van rá igényed. "a 100 legjobb magyar középiskola rangsorban" 2012-ben a 22. az osztályok összetartóak, főleg a 8 évfolyamosokban. mivel nagyon kicsi az épület és a létszám is, ezért mindenki mindenkit ismer, mindenkivel találkozik. a tanárok személy szerint foglalkoznak a diákkal, névről ismerik(általában aki nem tanít az is). segítenek, rengeteg plusz munkát, egyéni versenyfelkészítést, korrepetálást tartanak, ha igény van rá. a "kicsi, családias" nem reklámfogás, tényleg így van. az osztályfőnököm a "sulis anyukánk". én már most rettegek, hogy el kell ballagnom év végén...

mindenképpen megérte idejönni. faktokból főleg a biosz, kémia, matek nagyszerű, az ezeket tartó tanárok nagyon jók. hátrányként a helyhiányt és az ebből eredő komolytalan testnevelés oktatást mondanám... mi 4 éve felváltva röpizünk, futunk az Erzsébet téren és talajtornázunk. ennek ellenére röpi és teremfoci bajnokság, futóversenyek vannak. programokból a deák napot, a komplex vetélkedőt, német és svéd csereprogramot, nyári angliai kirándulást, sítábort, biosz tábort, filmklubot, sportszakkört, szuper osztálykirándulásokat, csendes napokat, iskolában bennalvásokat, mozi- és színházlátogatásokat, múzeumlátogatásokat, rajz szakkört, színjátszó kört, énekkart, zenekart (és ezek turnéit) tudnám most megemlíteni. hétfőnként kötelező áhítat van és ezen kívül kötelező hittanórák. az evangélikusokat sokkal szorosabban fogják, mint a más vallásúakat. dogák hittanból nincsenek, inkább csak beadandók valamilyen kérdés kifejtéséről. a személyes hitedbe nem szólnak bele, semmit nem erőltetnek, de ha nem szeretnél heti 2 órában a vallásról tanulni ne gyere ide, mert a lógást nem tűrik ezekről az órákról sem.

szóval nekem bejött, erős, legalábbis én már voltam oktv döntőben az itt tanultakból. olyan mint egy második, nagyobb család. nagyon odafigyelnek az emberre, lelki és magánéleti támaszt is nyújtanak a diákok és tanárok is. több példát tudok mondani, amikor valakinek együtt segített az osztály átvészelni egy-két nehezebb időszakot. az elballagók azt szokták mondani, hogy ez az iskola olyan mint egy burok, ami megvéd a külvilág zordságától... (kérdés, hogy ez jó-e? mindenesetre amíg a burkon belül vagy nagyon jó)

2013. febr. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is ebbe az iskolába jártam.

Igaz én 1993 tól 1997 ig.


Burok, az igaz.

Viszont amint az embernek gondja akad, úgy kitaszítják maguk közül, hogy a lába nem éri a földet.


Nekem személyes problémáim voltak, egészségügyi és lelki.

Emiatt egy picikét leromlott a teljesítményem.

Bekerült pár 3 as az ellenőrzőmbe, majd a félévi bizonyítványomba is.


Kaptam először tanári figyelmeztetést írásban.

Majd egyre inkább azt vettem észre, hogy rámszálltak a tanárok.


Különösen 2-3.


Korábban csak 4es és 5 ös volt a bizonyítványomban, nem volt velem sem magatartás sem szorgalom probléma, ám egyszercsak már azt vettem észre, hogy bármit írok, bárhogy felelek húznak lefele.


Korrepetálásra jártam, magántanár foglalkozott velem otthon heti 2x. Igyekeztem felzárkózni, de addigra már hiába.

Elkönyveltek szarnak, aki lehúzza az osztályátlagot a hármasaival.


Telerakták a dolgozatatimat hiányjelekkel, 2 es.


Majd behívták az anyámat áprilisban, hogy vagy év közben keddről szerdára kivesz és elvisz máshová vagy megbuktatnak 3 tárgyból és az életben nem vesznek fel semelyik másik középiskolába.


:O


Ezt nem kommunikálhattam az osztálytársaim felé, egyszer csak nem mehettem többet.


Köszönöm szépen Mezősi Tímea, Titkos Borbála!

2013. dec. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem oda járok, csak néhány ismerősöm. Jó kapcsolatot ápol a sulinkkal, ezért tudok ezt-azt. A közösség állítólag nagyon jó, összetartó bandák szoktak kialakulni. Tanárok közül akadnak könnyen kedvelhetők és kevésbé, mint minden iskolában. Ismerősöm pont egy nagyon kemény törist fogott ki. Oktatása elég színvobalas HVG rangsorban asszem valahol 20-30 között van. Az épület végül is rendben van, nem olyan nagy durranás, de kérdem én, melyik iskola az? A programokról nem tudok mit mondani. Ha nem veted meg a templomba járást, akkor nem lesz gondod. Nagy előny felvételinél ha már korábban egyházi iskolába jártál( ha evangélikusba az a legjobb), konfirmáltál( van olyan egyházi suli, ami a bérmákot is elfogadja, nem tudom a Deák téri hogy van ezzel) na meg van lelkészi ajánlásod. Nem mondom hogy állami iskolából nem kerülhetsz be és létfontosságú a konfi, de azt tudom, hogy a vallást komolyan veszik.
2014. jan. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:

Oda járom, nagyon szeretem!! Ötödik óta, most 7.-es vagyok tehát két éve

Szeretem, négyes ötös tanuló vagyok és más, általánosba járó barátnőimtől tudom h nem túl erős suli a hiedelemmel ellentétben

Sok verseny van az igaz de egy se kötelező

2014. febr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 ismeretlenXDD válasza:
45%
rossz, én utálom
2014. máj. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
56%
nagyon utálok oda járni XD és nem azért mert keresztény suli
2014. szept. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:

Igaz még csak ötödikes vagyok és most kezdtem ott a sulit, de imádom.

Mindkét bátyám oda jár és mindkettő most a napokban volt versenyen.

4 tizeneggyedikes jutott be a biosz OKTV döntőbe köztük a nagyobbik bátyám is. Ebből a négy 11.-es diákból lett egy 1.; egy 11.; egy 18.; és egy 31. helyezett. De ebben az egészben nem az a legjobb, hogy ilyen eredményeket értünk el hanem, hogy az egész suli egy emberként szurkolt nekik.

Én imádom ezt a sulit és tiszta szívből ajállom mindenkinek.:)

2015. ápr. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!