Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A nulladik évfolyam gimnáziumb...

A nulladik évfolyam gimnáziumban milyen?

Figyelt kérdés
Ha a legjobb barátnőm 1 évvel kisebb,tehát ő hatodikos,én pedig hetedikes,és mindketten ugyanabba a gimibe szeretnénk menni. Ha én járok erre a nulladik évfolyamra,akkor esélyes hogy osztálytársak is lehetünk?

2013. febr. 7. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
A nulladik évfolyam általában nyelvi előkészítő (lehetne más is, én csak így hallottam róla). Ha ő is ugyanabba az osztályba megy, neki is részt kell vennie rajta, nem csupán fakultatív módon választható. Vagyis így nem lennétek osztálytársak.
2013. febr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hidd el ezért felesleges lenne elpazarolnod egy évet. Most lehet, hogy nem látod be, de 18 éves fejjel máshogy fogod gondolni. Ha jó barátok vagytok akkor így is meg úgy is azok lesztek.

A legtöbb nulladik évfolyamnak pedig nincs sok értelme. A lényege a nyelvi előkészítő lenne, de hidd el a magyar idegennyelv oktatás a békafeneke alatt van. Szerintem 5-ből 1 ér valamit, hihetetlen tanárfüggő.

A volt osztálytársamat úgy buktatták ki.

2013. febr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Öööö, iskola és személyfüggő. Én francia kéttanon vagyok, volt alapozó évem. Heti 20 francia óra, ami 720 franciaórát jelentett évente... szóval volt haszna, mivel így tanulom/tam a bioszt, a föcit és a törit. Nem könnyű.
2013. febr. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem van értelme a NYEK-nek, mert több óra - értelemszerűen hamarabb sajátíthatod el a nyelvi ismereteket, mellette könnyebben megy egy új nyelv tanulása, mert nem mindegyiket kezdő szintről indítod. Igen, sokan tanulnak angolul vagy németül, mivel kötelező, de egy nyekes osztályban asszem november körül elfogy az általános iskolai nyelvtudásod. Másrészt meg év végére középszinten leszel. Ha pedig kéttanba mész, egy csomó tárgyat idegen nyelven tanulsz, így több lesz a szókincsed, és szakszavakat is ismerni fogsz.
2013. febr. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!