Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus, BME (mégha fizetnem...

Corvinus, BME (mégha fizetnem is kell értük) vs vidéki iskolák (amikért viszont lehet, hogy nem)? (közgáz)

Figyelt kérdés

Nemsokára be kell adnom a jelentkezési lapomat, azonban egy nehéz kérdés előtt állok. Bár tudom, hogy a nemzetközi gazdálkodás szak érdekel a legjobban (de lehet, hogy a gazdálkodási és menedzsment / alkalmazott közgazdaságtant is meg fogom jelölni vmelyik suliban), nem tudom eldönteni, hogy mindenképpen pestre menjek, mégha 1.Corvinuson, 2.BME-n, 3.BGF-en nem is kerülök be állami helyre, ezáltal diákhitelt kell felvennem, vagy pedig próbálkozzak vidéki állami helyekkel is? Szerintetek? Miket tapasztaltatok?

A legrosszabb az, hogy csak 5 jelölési lehetőségem van, így nagyon meg kell fontolnom a döntést. Ti mit tennétek a helyemben és azt miért? A jövőben, az egyetem elvégzése után, mennyit dob a CVmen egy elismertebb iskola? Ill. mennyivel ad több tudást? Vidéki iskolákban megéri egyeltalán közgázt tanulni? És mi az ábra külfölddel? Ott úgyis tök mind1, mert nem nagyon ismerik a magyar sulikat, vagy azért ott is számít, hogy a lehető legjobb helyen végzett az ember? És ha esetleg Pestre költöznék? Pesten a nevesebb cégek gondolom sokat adnak az egyetemi hírnévre, vagy?

Bocsi a kérdés áradatért, de egyre csak fogy az idő és most úgy érzem, eddig nem vizsgáltam meg minden eshetőséget, ezért kicsit bepánikoltam. :P

Segítségeteket, tippjeiteket előre is köszönöm. :)



2013. febr. 8. 00:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha (zsebből) kitudod fizetni, akkor én mindenképpen híres egyetemre mennék a helyedben. Nagyon sokat számít (sajnos) hogy hol végeztél. Egy Corvinus-os hallgatót sokkal hamarabb felvesznek, mint egy olyat, aki vidéken tanult.

De! Manapság nagyon számít a pénz, és ha netalántán nem vennének fel egy jól fizető állásra, amiből vissza tudod fizetni a hiteled, akkor sok fejfájásod lesz még a jövőben.

Szerintem nem kapnak a hallgatók több tudást a híresebb sulik, sőt.. a BGF-re nagyon sokan panaszkodnak az ismerőseim közül.

Ahhoz, hogy ki tudj menni külföldre dolgozni, elég sok pénz kell (ha nem úgy mész ki, hogy biztos állás vár). Szinte mindegy melyiket választod, mert mindenképp maradnod kell (ha költségtérítésesre mész, nagyon sok idő lesz mire visszafizeted és spórolni tudsz ill. egyáltalán el tudsz majd indulni az életben, ha államira mész akkor meg az állam miatt nem mehetsz).

Azt hiszem itt a gyakorikérdéseken is lehet olvasni 1-2 panaszt a diákhitel törlesztésével kapcsolatban.

Ha mindenképp híres egyetemre akarsz menni és felveszed a hitelt, dolgozz mellette és törlesz elő! Csak így tudod kiküszöbölni azt, hogy óriási tartozásod legyen mire végzel.

Mindent összevetve én nem kockáztatnék, biztosan államilag támogatott képzést jelölnék meg az első helyeken.

2013. febr. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha gazdaságira akarsz menni akkor amit ajánlanék Bp-en az ahogy írtad Corvinus és BGF, esetleg BME. Keleten SZTE, DE. Hát igen, ahogy az első írta h BGF-re sokan panaszkodnak, abban igazat kell h adjak mert nem egy leányálom, gazdasági szakokat oktató intézmények közül -saját tapasztalatom és máshol tanuló ismerőseimtől hallottak alapján- sztem itt van a legnagyobb sz0patás, viszont elég jól ellehet vele helyezkedni. Ja, az általad felsorolt 3 szak közül csak a gazdment vágom a BGF-(PSZF)-en mert azon vagyok, alk.közgáz nálunk nincs, nemzetközi gazdtan meg másik karon de arról nem sokat tudok.

Azt h képzeled,h vidéki iskolán nem kell fizetned? :D Gazdmen pl 460 ponttól ingyenes és ez érvényes az egész országra, sztem minden suliban ahol elindul a szak 460 pont lesz az államilag támogatottra a határ a Corvinuson de még a ZSKF-en is :D

Külföldön ahpgy többektől (ismerősök, tanárok) hallottam vállalatirányítási programok ismeretével sokkal könnyebb elhelyezkedni és ha sikerül, elég jól meg is fizetnek. Pl. az egyik legjobb ilyen program az SAP amit itthon tanítanak nálunk a BGF-en több mással együtt, illetve amelyik suliról még tudom h ott van az a Corvinus és a DE, de max 7 ilyen suli van. Ezt csak azért mondom, mert sztem nem elhanyagolható tényező.

Én azt javaslom,h bp-i suliba menj ha megteheted.

2013. febr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. :)

Amúgy nem mondtam biztosra, hogy vidéki suliban nem kell fizetnem, de ha egy adott suli adott gazdasági szakján a felvettek min. 10-20%-a nem éri el a 460 pontot, akkor a szak legjobb 10-20%-ának megadják az állami helyet és gondolom vidéki iskolában nagyobb esélyem lenne, hogy ebben én is benne legyek. :P

2013. febr. 8. 21:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Én Corvinus pénzügyre járok,csak a szakdoga van hátra..

Őszintén én nem vagyok elhűlve sem az oktatástól,sem az egyetemtől.Gyakorlat szinte semmi,mindent elméleti szinten tanítanak(ami munkakeresésnél nagyon nagy baj..),az előadásokat lehet,hogy híres-elismert emberek tartják,de a gyakorlatok jelentős részét demonstrátorok(felsőbb évesek) vagy frissen végezettek,így nálunk is számtalanszor akadt,hogy a tanár belebonyolódott abba amit akart mondani,és a köv.órára nézte meg,hogy mi is a helyzet.

Ha a papírt nézzük akkor nyilván elismertebb a Corvinus,mint egy vidéki egyetem,de a 3-4-5 rostás állás interjúkon nem erre kiváncsiak(tapasztalat).

Én ezért biztos nem vennék fel hitelt.

A vidéki fősuli mellett,ha oda vesznek fel,elmennék-akármilyen semmi munkára is-gyakorlatra,mert szinte csak olyan diplomásokat keresnek,akiknek már az egyetem mellett is volt valamicske munkatapasztalata.

A másik a nyelvek..Ha több nyelven beszélsz jól,téged fognak választani vidékről és nem a középfokún alig beszélő Corvinusost(persze nekik is lehet több nyelvvizsgája,ez csak egy példa.)

2013. febr. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!