Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanárok egész délelőtt kint...

A tanárok egész délelőtt kint cigiznek a suli mellett. Nekik 'lehet'?

Figyelt kérdés

12.-es (19 éves) vagyok. Akárhányszor megyek suliba, mindig látok tanárokat a suli mellett cigizni. Ha nincs első órám, és első óra vége felé megyek a suliba, akkor is 3-4 tanár kint áll, cigiznek, ha 5. óra után megyek haza, akkor is kint állnak. A sulitól 20 méterre meggyújtottam a cigimet (nem úgy, mint a tanárok, akik a kapuban gyújtanak rá), odajött egy (cigis) tanár, hogy meg ne lásson cigizni, mert milyen példát mutatok a kicsiknek (5.-eseknek), hogy cigizni látnak. Illedelmesen, nem bunkón, flegmán megmondtam neki, hogy nem csak én hozok 'szégyent' az iskolára azzal, hogy amint kitettem a lábam, rágyújtok, ráadásul nem is közvetlenül az iskola előtt tettem ezt.


Húzgálta rám a száját, aztán másnap az ofő mondta, hogy nem érdekli, hol, hányszor cigizek, csak ne lássanak meg a tanárok.


Hogy is működik ez?



2013. febr. 23. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugyanmár!!!!!! Hol hallottál olyat,hogy ugyanolyan jogai lennék egy iskola tanulójának,mint a pedagógusának? Rátok is másféle dolgok vonatkoznak,meg rájuk is. Nagyon gyerekes dolog így gondolkozni,hogy jaj,nekik van joguk cigizni,nekem meg nincs. Ez csak gyerekszemszögből probléma. Ne legyen akkora szád,aztán nyártól,érettségi után ott cigizel,ahol akarsz (ahol a cigitörvény megengedi)
2013. febr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kis ötödikes nem a tanárral fogja azonosítani magát, hanem az idősebb osztályba járókkal, mert azokra általában felnéznek (míg a tanárokat utálni szokták, persze ezt majd idősebb és érettebb korban kinövik). És ha azt látják, hogy suliidőben cigiznek, akkor azt hiszik az annyira menő és ők is azt akarják majd csinálni.


Ennyire egyszerű. Bár ezt 19 évesen igazán felfoghatnád

2013. febr. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kicsit szakmailag közelítem meg a problémát, tanárszakos hallgató vagyok.

Minket arra tanítanak, hogy a legrosszabb pedagógiai húzás, ha pofázunk valamiről, de közben az ellenkezőjét csináljuk. (pont ehhez hasonló cigis példát mondtak nekünk) Hiteltelen. A diák körbe fog röhögni.

Szóval ezek a tanárok hülyék.

2013. febr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!