Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolai tanár vagyok, a...

Középiskolai tanár vagyok, a tanévben 1 nap szabadságot sem vettem ki. Kifizetik ezt (mármint a megmaradt szabadságot) pénzben?

Figyelt kérdés
2008. jún. 8. 18:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Két eset van. Vagy táppénzen van az alany azért nem tudta kivenni a szabit, vagy pedig a munkáltató akadályozta ebben. Ebben a következő év márc. 21-ig ki kell hogy fizesse a munkáltatód szabadságmeváltás címén. Jó volna tudni, hogy miért nem vetted ki a napjaidat. Ha nem engedtek el szabira, nézz utána nem e mégis kiírták, csak te nem tudod. Harmadik lehetőség, hogy ha akadályoztatva vagy a szabadság kivételében, akkor az akadály elhárulásától számított egy hónapon belül ki kell, hogy adják neked.
2008. jún. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

ez így van ahogy leírták nekünk. de tanároknál is? mert ugye nekik máshogy van ez a nyáriszünet egyebek.


amúgy a rendes munkahelyen ha nem veszed ki és a fent említett okok nem voltak akkor nem fizetik ki elvileg át sem vihetö a köv évre , elveszik. deha pl félévnél elmész a munkahelyedröl akkor az addig ki nem vett szabikat idöarányosan ki kell fizetniük.

2008. jún. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Én nem értek egyet a fentiekkel. Egyrészt a szabadságot amíg fennáll a jogviszony, nem lehet kifizetni, csak akkor, ha megszűnik. Másrészt pedig nem veszik el, ha nem adják ki, hanem a 3 éves elévülési időn belül követelhető.
2008. jún. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Tanár ugye nem nagyon vehet ki szabadságot. Kiírják neki, a tavaszi/téli/nyári szünetre. Ha előbb kirúgják, akkor időarányosan KÖTELEZŐ kifizetni.
2008. jún. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
A tanév során gyakorlatilag nem is lehet kivenni,mert nyáron egyben adják ki.
2008. jún. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nos, köszönöm a válaszokat. A munkahelyemen meg sem említették, mennyi szabadság járna, vagy hogyan/mennyi napot vehetek ki - gondolják tudom magamtól, pedig friss diplomás vagyok, pályakezdő, szóval fogalmam sincs az egészről. Csak annyit tudok, hogy egy csomó tanár szokott néha hiányozni és engem is küldtek már jó párszor helyettesíteni. De igáig nem mondtaák, hogy "vegyek már ki szabadságot". És mivel már csak a jövő hét van a suliból, jó lenne tudni mire számíthatok. Bár júl.15-ig szól a szerződésem ás valszínű csak szep.01-től hosszabbítják meg, ezt a szabadságos dolgot nem vágom. Visszatérve: több kolléga volt "anyanap", "betegség" vagy "vizsga" címszó alatt távol. Én is elmenjek táppénzre ha szabadságot akarok kivenni? De nem vagyok beteg,c sak kellene pár nap szabadság. Hogyan oldható meg? - legegyszerűbb talán megkérdezni, de cikinek tartom megkérdezni, majd mondják még ezt sem tudom.
2008. jún. 8. 22:31
 7/13 anonim válasza:
100%
A legegyszerűbb az lenne, ha megkérdeznéd a gazdaságisotokat az iskolában,de nálunk úgy van,hogy év közben nem is vehetjük ki elméletileg,mert nyáron és a többi szünetben egyben kapjuk meg. A vizsga más,mert lehet,h az adott kollega tanulmányi szerződéses,akkor mehet vizsgázni.
2008. jún. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Ha megszűnik a jogvoszonyod júliusban és csak szeptemberben foglalkoztatnak ismét, akkor a júliusig járó időarányos szabid ki kell fizetniük. Egyébként ha megmondod, hova vagy besorolva (pl. F1), meg tudom nézni, hogy mennyi szabi jár.
2008. jún. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Huh, most hirtelen nem tudom, de asszem F vagy H? Mindenesetre: főiskolai diplomám van és középsuliban tanítok (ahová egyetemit kell majd szereznem), de szóval a főiskolai bér szerint fizetnek.
2008. jún. 13. 23:38
 10/13 A kérdező kommentje:
Kapok akkor választ? :O
2008. júl. 1. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!