Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szevasztok. Rendőrtisz csak...

Szevasztok. Rendőrtisz csak úgy lehet valaki ha Rendőrtiszti Főiskolát (vagyis már Nemzeti Közszolgálati Egyetem) végzett? Hallotam olyat is, hogy civil diplomával is lehet valaki tiszt ez igaz?

Figyelt kérdés
Előre is köszi.
2013. márc. 17. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Igaz. De ekkor már eleve rendőrségen kell hogy dolgozzál, valamilyen polgári alkalmazottként.
2013. márc. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát az csak nagyon

kivételes esetben

2013. márc. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Úgy tudom,

hogy akinek két diplomája

van, az mehet oda (pl van jogász

diplomája meg rendőrtisztije)

2013. márc. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tiszt nem lehetsz

diploma nélkül

2013. márc. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen van rá példa hogy nem rendőrtiszti diplomával nyomozó valaki. pl. akár pedagógus diplomával. De ők régebben kerültek a rendőrséghez. Manapság erre nem találsz példát. Ez alól az a kivétel aki levégezte a rendészeti szakközépiskolát érettségi után, már rendőrként dolgozik, nem vették fel a rendőrtiszti főiskolára hiába próbálta (oda a biztos állás miatt hatalmas a túljelentkezés még rendőri állományon belül is)

akkor elmegy igazságügyi igazgatási alapszakra (jogi képzési terület), és azzal is elérheti a tiszti beosztást.

2013. márc. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek! :)
2013. márc. 18. 14:38
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem mert faterom egyik ismerőse is rendőr és neki agrár diplomája van,és mégis tiszt pedig nem végezte el a rendőrtiszt. És mégegyszer köszi.
2013. jún. 30. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!