Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt valaki, aki a debrecen...

Van itt valaki, aki a debreceni Ady Endre Gimnázium kéttannyelvű angol osztályába jár (t)? (lent)

Figyelt kérdés

Milyenek (voltak) a tanárok?Hogy érzed/érezted magad?Van kollégiuma?Milyen volt a felvételi,miket kérdeztek szóbelin?Tettél nyelvvizsgát?Előre is köszönöm a válaszokat!

13/L



2013. ápr. 6. 16:02
 1/2 anonim válasza:
100%
Szia :) Nem érkezett válaszod,a kérdésed annyira nem régi,talán még aktuális úgyhogy én írnék pár gondolatot elfogult kéttanosként.:D Szóval először is én nagyon-nagyon imádom az Ady-t,úgy gondolom,hogy ez volt a legjobb döntés,hogy ide jöttem.:) Tanárok: Én szinte kivétel nélkül,minden tanáromat szeretem. Persze van nyilván olyan akit jobban van akit kevésbé de ez mindenhol így van szerintem. Minden tanáromról el tudom mondani azt,hogy nem csak ledarálják az anyagot hanem magyaráznak és nem tudunk olyat kérdezni tőlük (nem feltétlen tananyaggal kapcsolatos dolog,hanem akárcsak egy mindennap vagy élettel kapcsolatos) amire ne tudnának hasznos,segítő választ adni. Nagyon segítőkészek,türelmesek,ami talán a ami szakunknál igen fontos,hiszen nem mindenki egy szinten van az első év elején angolból,így a szaktanáraidnak ki kell ismerni téged,és tudniuk kell,hogy hogyan tartasz. És amit a legjobban imádok,hogy ismernek személy szerint (mivel nem egy őrült nagy iskola) mindenkit tudnak név szerint és azt is,hogy neked mi az a szint amit hoznod kell,magadhoz képest ösztönöznek fejlődésre,és nem pedig más diákokhoz. Hogy érzem magam?: Csodáááásan..:) az Ady fantasztikus iskola,igen talán az épülete nem a legmodernebb de ez minket egyáltalán nem érdekel,mert olyan dolgokat kapunk ott amelyek ezt a pici dolgot elfeledtetik. Olyan közösség ez,melynek öröm tagjának lenni. A tanárokat ugye már leírtam,de talán azt nem említettem,hogy a mindennapokba igen szigorúak hiszen ez kell ahhoz,hogy fejlődjünk viszont ahogy elmegyünk egy kirándulásra,sportnapra vagy akár csak az Ady-napon vajszívű tizenévesekké változnak és úgy bánnak velünk mint a barátaikkal.Lehet,hogy ez furán hangzik de nagyon nagy forma tanárok vannak,humorosak,értik a poént,lehet velük viccelődni. Kollégium: Erről nem sokat tudok nyilatkozni,nem vagyok érintet,de nagyon sok osztálytársam kolis úgyhogy igen valahogyan/valahol van koli. Felvételi: Nem akarlak elijeszteni de én elég sok angol felvételin voltam és ez volt a leghosszabb,legnehezebb ez tény,viszont nem lehetetlen,csak tudatosan készülni kell.A tételeket kiadják azokról megállás nélkül kell tudni beszélni (természetesen angolul). Nekem kellet húznom egy feladatsor amelyen volt egy picike szövegértés majd arra angol kérdés angol válasz,aztán igék 3 alakja,mondatrészre rákérdezni megfelelő igeidőben,erre volt kidolgozási időm amíg a vizsgáztatók az előttem lévő diákkal beszélgettek,aztán fel kellett olvasni a megoldásokat ha nem volt jó javíthattam magamat,ezután húztam egy lapot melyen témakör volt arról kellet beszélnem és a vizsgáztató kérdezgetett is majd végül egy rövid képleírás :) Ez így talán ijesztőnek hangzik,de koránt sem ilyen borzalmas nekem pl a max 50 pontból 49-et sikerült megszereznem úgyhogy nem lehetetlen csak tudatosan kell készülni :)) Nyelvvizsgám nincs,nem követelmény felvételinél. Az öt év alatt felesleges lerakni mivel érettségivel,ha angolból emelt szinten +2 tárgy angolul 60% fölött teljesítesz jár a felsőfokú+ kéttanos érettségi.(ha ez alatt középfok,de ha normálisan végigcsinálod,végigtanulod,nevetve hozod majd a megkívánt szintet. Szóval egy szó mint száz szerintem az Ady az egyik legjobb suli. Rengeteg program,kedves emberek,( még a takarító nénik és a büfések is mindenki kedvencei) állandó nyüzsgés,és rengeteg élmény vár. Ha sikerült kedvet csinálnom és vágysz erre akkor próbáld meg,nincs mit vesztened,viszont ha sikerült rengeteget nyerhetsz! :) Mi nagyon sok szeretettel várunk:) Sok sikert,bárhogy is döntesz! :)) Üdv: egy kéttanos
2013. júl. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!(:
2013. júl. 14. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!