Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyek azok az egyetemi...

Melyek azok az egyetemi szakok, ahol van lehetőség hosszabb-rövidebb idejű külföldi kinttartózkodásra?

Figyelt kérdés

Pl. nyelvszakok: adott nyelvterületen való tanulás, vagy földrajz / biológia: kutatómunkák, terepmunkák, gyakorlatok.

A félreértések elkerülése végett nem így akarok szakot választani, más dolog miatt vagyok kíváncsi, hogy hogy működik ez.


2013. ápr. 8. 09:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez nem szakfüggő, hanem egyetemfüggő. Attól függ, hogy az egyetemnek milyen nemzetközi kapcsolatai vannak. De ma már szerintem kábé az összes magyar egyetem benne van erasmusban, ceepusban vagy ilyesmiben. A szak lényegtelen, mert nincs olyan szak, amit csak magyar egyetemen tanítanak. Magyar szakosként ugyanúgy kimehetsz mondjuk a Varsói Egyetemre, mint matek szakosként, csak magyarosként a hungarológiára kerülsz, matekosként meg a matek tanszékre.
2013. ápr. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. bármelyik egyetemről és bármelyik szakról van lehetőséged kint eltölteni egy szemesztert. Elsősorban tanulmányi eredmény függő a dolog, na meg nyelv tudás és meglévő nyelvvizsga. Pályázol, és ennyi.
2013. ápr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!