Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mindegyik egyetemista piál...

Mindegyik egyetemista piál állandóan meg bulizik?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 22. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én nem. harmadéves vagyok jogon, és utoljára kb 2 éve voltam egyetemi bulin, de tény hogy sokan járnak el, főleg a kolisoknál több a bulis. alkoholt abszolút nem iszok. nekem mondjuk jó így kicsit antiszocként :) inkább olvasok egy könyvet vagy beülök a barátaimmal vhova meginni egy kávét. vannak kivételek, de tényleg ritkább.
2013. ápr. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem.

Én is ettől féltem, de szerencsére nem. :)

Bár sajnos az össznépi rendezvények általában a piáról szólnak, ha nem is nyíltan. Legalábbis nálunk.

2013. ápr. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Dehogyis
2013. ápr. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezt meg honnan szedted
2013. ápr. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Felnőttként mondom, hogy egyetem az életed legszebb szakasza. A bulikat kár kihagyni. Na nem azt hogy tanulás rovására menjen, vagy részegen fetrengni minden hétvégén. Erről szó sincs. De az hogy egyetemi bulik nem ördögtő való dolgok. Soha többet nem lehet olyan élményekben részed. Miről fogsz nosztalgiázni később?? Csak mértékkel de vegyél részt benne..
2013. ápr. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5.

Nem szeretem, ha ezt írják, és ezzel leszólják azt, aki más életmódot él.



Igen, az egyetem lehet a legszebb időszak.

Nincs az a kötöttség - se szülők, se tanárok részéről -, mint a középiskolában.

Viszont nincs család, akiről gondoskodni kell, és jó esetben nem kell dolgozni. Sőt, még jobb esetben a család tud anyagilag támogatni. Nem koleszosokat főleg.



Ez nem jelenti azt, hogy piálni KELL (szerintem KELLENI még mértékkel se kell), diszkózni KELL, éjszakázni KELL, akkor is, ha másnap fontos előadások, netán gyakorlatok vannak már reggel nyolctól.


És nem értek egyet azzal, hogy arról fogunk nosztalgiázni, hogy ki hogyan "mulatott" a diszkóban. Sőt, még azzal se, hogy csakis a társas élményeinkről nosztalgiáznák. Én már most nosztalgiázom, mert olyan alkat vagyok, és egyrészt a társas élményeimről, másrészt a régi hobbijaimról, meg mikor mi volt fontos számomra, arról.


A fiatalságot, meg a kötetlenséget, sok - vagy aránylag sok - szabadidőt ki lehet használni túrázásokkal, kirándulásokkal, strandolással, hobbikkal - közös de EGYÉNI IS! -, kávéházzal, napozással, egyszerű egymásnál dumálással.


Az, hogy Kérdező, első válaszoló meg pl. én nem vagyunk piásak meg bulisak, nem jelenti azt, hogy nem használnánk ki a fiatalságunkat.


És ha nem beszélik tele a fejünket azzal, hogy nem jól élünk, akkor visszasírni se fogjuk.


Nekem fáj, hogy mindig, mikor ilyesmiről van szó, jön valaki, vagy valakik, akik leszólják a visszafogott életmódot, és azt hirdetik, hogy valamennyire inni, illetve diszkózni KELL.


Nem kell.

2013. ápr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előtted lévő válaszló vagyok...nem mondtam hogy KELL!

Csak azt hogy nem ördögtől való dolog, ebben az életszakaszban van alkalmad igazán, ahogy le is írtad. (nem csak a disco a buli!!!! hahó)

Egy kirándulás is buli...egy közös síelés is buli...a Szarvasűzők verseny buli. stb...

Sajnálom ha a péntek esti (vagy nem tudom milyen napi) egyetemi discot az olcsó itallal érted csak buli alatt. Ez is jövet..de azért ez nem akkora élmény. Nem ezt értettem alatta...csak azt hogy használd ki az idődet tanulás mellett mert sokat ad a továbbiakban. (tapasztalat)

2013. ápr. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen csak én pölö az utolsó szavaiból tökre azt vonom le, hogy oké kirándultok, sütögettek de a pia akkor is ott van. Tehát ugyanott jársz.

Az meg, hogy jóleső szívvel nosztalgiázni egy részeg estéről számomra röhejes.

2013. ápr. 24. 14:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Mitől lenne röhejes? És kifejtettem hogy nem feltétlenül részeg. De igen ha akarja valaki ihat..ha már huszonéves..csak ne sokat..és ne gyakran, ennyi a titka. Részegségig meg nem éppen tanácsos és kívánatos dolog. Tudod én nem most voltam nappalin egyetemista hanem régen. Látom kivel mi lett a volt évfolyamtársaim közül. Amikor valaki ezeket az élményeket a 2 éves gyereke mellől akarja pótolni mert rájött hogy ő kimaradt valamiből..vagy munka után esténként próbál haverokat szerezni, ahelyett hogy a családjával lenne na az a szánalmas. És ilyenre van példa sok, pedig ők egyetemen soha sehova nem mentek. Én jöttem mentem, és nem érzem hogy most bármit kihagytam volna, és most kellene felnőtt fejjel buliba ácsorogni. Én tudom hogy ezen a koron túl vagyok, és most lennék röhejes ha ilyesmit tennék. Nekem az a tapasztalatom hogy minden életszakasznak megvan a sajátossága és kész. Persze a saját habitusodhoz mérten éled meg a dolgokat...csak nehogy később akard pótolni..ennyi
2013. ápr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!