Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BME gépész-, villamos-,...

A BME gépész-, villamos-, illetve mechatronikai mérnöki képzéséhez jelenleg van rajz felvételi vizsga?

Figyelt kérdés
A kérdésem talán nem egyértelmű: jövőre érettségizek, és olvastam egy 2005-ös "Felsőoktatási vizsgakövetelmények" tájékoztatókönyvben, hogy csendéletszerű beállítást és testcsoportról távlati képet kell rajzolni. Ez még mindig így van? Változott esetleg? Ezen kívül van másmilyen felvételi vizsga? Valamint, Telc vagy Euroexam nyelvvizsgák közül kell valamelyiket "kiegészíteni", hogy elfogadják a BME-n? (középfokú német és angol) A válaszokat előre is köszönöm! (ezt a három szakot jelölném be majd, más egyetemre nem nagyon szeretnék menni)

2013. ápr. 26. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
A felvi.hu -n írják, hogy mi a követelmény. Ne 2005-ös cuccoakt nézz, hanem 2013-asokat. Ingyen van.
2013. ápr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Rajz felvételi vizsga BME-n csak építész és terméktervező szakon van (bár utóbbi is gépészkaron van, gondolom gépész alatt a rendes gépészeket értetted).
2013. ápr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nyelvvizsga meg egy középfokú kell majd a diplomához, szerintem tökmindegy milyen.
2013. ápr. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Áh, szerencsére nem! :-D Egyenes vonalat nem tudok húzni :-D :-D (Villanyos vagyok)

A gépészeknek sincs tudtommal, de kőkemény műszaki rajzuk van, szóval ha nem tudsz szerkeszteni vért fogsz izzadni.

A fakezűek pedig áramra fel! Itt még a tanárok se tudnak rajzolni :-D

2013. ápr. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Gépész vagyok és azért a "kőkemény" műszaki rajz szerencsére nagyrészt géppel megy, úgyhogy annyira nem is kőkemény:D persze precíznek kell lenni, és akármilyen kis hibát véteni főbenjáró bűn, de mivel nagyrészt gépen csinálod, nincs olyan, hogy szenvedsz egy hétig egy rajzzal, aztán egy rossz mozdulat és kuka az egész. Ilyen csak az elején van:D
2013. ápr. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, az egyik legjobb barátom GPK-n van, a másik meg KSK-n járműmérnök. +van formatervezős és építész ismerősöm is.

Ok, a ti rajzotok messze elmarad az utóbbi kettőtől, de ahogy belenézegettem műábra és ábgeo házikba, hát én beledöglenék. Általános+középsuliban, a Monge-féle vetületi ábrázolásra kettest kaptam :-)


Réges-régen, még a kőkorszakban a villamosmérnöki képzés még a GPK-n folyt a BME-n, arról van az a sztorija az egyik profomnak, hogy még a betűit sem fogadták el műszaki rajzból :-D

2013. ápr. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jó én elhiszem, nálatok biztos több rajzunk van, de hidd el, rengeteget egyszerűsít a dolgon a CAD. Kézi rajzzal százszor annyit szenvednénk, mint most. Amikor a műszaki rajz alapjait oktatják, akkor kell kézzel rajzolgatni, de az csak egy félév és ott se végig, utána meg azzal csinálod, amivel jól esik, csak legyen tökéletes:D

Az ábgeó az más téma, az tényleg hulladék, én is megszenvedtem vele, mire harmadjára meglett.

2013. ápr. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az építészeket meg igazán ne vegyük ide, az művészképzés, full más, amit ők tanulnak:D
2013. ápr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugtató, hogy nem kell beutaznom (3 óra kb) Bp-re csak ennyi miatt, illetve hogy ráér a tanulgatása (fogom gyakorolni, a rajztanárom jártas a témában, tud adni feladatokat), nem kell határidőre dolgozni. A gépészmérnökibe szerettem bele legelőször, aztán kiszerettem belőle, jobban felráz az elektromos áram, a mechatronikai tetszik viszont leginkább a 3-as kombináció miatt. Nyelvvizsga: azt hallottam, hogy ki kell egészíteni valahogy az egynelvű bizonyítványt (fordítással), de ez annyira nem sürgős még. Köszönöm mégegyszer!
2013. ápr. 27. 08:44
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja, elsőnek: a könyvben említve volt, hogy a formatervezői vizsgát elfogadják az építészmérnökin is, ebből gondoltam, hogy a többi szaknak nem előfeltétele ilyesmi, de aztán mondták nekem, hogy úgy tudják, kell rajzvizsga.
2013. ápr. 27. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!