Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

BME gépész és villamosmérnöki szakokon milyen ponthatárok várhatók 2013-ban?

2008 óta nem volt ilyen kevés jelentkező gépészmérnökire, és idén villanyra se jelentkeztek valami sokan. Az is kiemelendő, hogy 2013-ban a matek érettségi nem volt piskóta.

Keress kérdéseket hasonló témákban: gépész, villamos, mérnök, BME, egyetem, felvételi, ponthatár, 2013

2013. máj. 18. 22:21  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Be ne sz.rj. 400 fölé még sose ment pont, de a 380-at is megkockáztatom. Így fejből nem tudom. Aki meg annyit nem ér el, minek megy ilyenre? Tiszta vicc! Nem lehet ilyeneket mondani, hogy jaj az idei matek, de nehéz volt, mert k.rvára de könnyű volt.

A válasz 19%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/11Időpont 2013. máj. 18. 22:35 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem a véleményedet kértem, csak hogy mennyi a várható ponthatár. Látom te ilyen zseni vagy, hogy neked könnyű volt, de az aki idén érettségizett, nem mondta, hogy könnyű volt. Nem csak zseni vagy hanem jó nagy paraszt is. Ha nem tudsz egy kérdésre emberi választ adni inkább emberkedj másnak ne a gép előtt nekem.

# 2/11Időpont 2013. máj. 18. 22:49 Privát üzenet
A tavalyiak elég jó iránymutatók. Nem volt semmi olyan körülmény (pl: drasztikus létszámcsökkentés) ami indokolná, hogy nagyon megváltozzanak. Illetve annyi, hogy akik emelt matekra mentek, azok most megszívták, mert szinte nehezebb lesz bejutni mint középpel. A mechatronika szak kivételével a BME-n minden műszaki szakra be lehet jutni két középszintű érettségivel.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/11Időpont 2013. máj. 19. 18:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Szerintem nem elképzelhetetlen, hogy 365 és 375 között lesz, sőt szerintem nagyon valószínű, mert tavaly csúcson voltak a pontok, idén viszont sokkal kevesebben jelentkeztek

# 4/11Időpont 2013. máj. 19. 22:22 Privát üzenet
Hogy érted azt, hogy nehezebb lesz emelt matekkal bejutni, mint középpel?

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/11Időpont 2013. máj. 23. 18:09 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Szerintem arra gondolt, hogy az idei emelt matekosok elég kemény sort kaptak. Ha valaki fizikából ment emeltezni, az valószínűleg jobban járt valamennyire, fizikásokat nem hallottam panaszkodni....

# 6/11Időpont 2013. máj. 23. 20:37 Privát üzenet
Hát nekem a fizika emeltből a tavalyit otthon csináltam és 90% lett, a mostaninál örülök, ha 50% lesz. Persze lehet csak én rontottam el nagyon.

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/11Időpont 2013. máj. 27. 18:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

ugyanígy vagyok a matekkal én is :) és akit ismerek, azok közül egy ember se örült az idei sornak

# 8/11Időpont 2013. máj. 27. 20:01 Privát üzenet
kisvitti nevű felhasználó válasza:

Most nem azért, de én szinte tudtam hogy a matekkal baj lesz idén...dejó, hogy a fizikát választottam emeltnek :D

# 9/11Időpont 2013. jún. 13. 01:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Te annyira király vagy... -.-"

# 10/11Időpont 2013. jún. 13. 15:09 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ki megy 2013 szeptemberébe, a Debreceni Református Gimnáziumba?
A kőbányai szent lászló gimnáziumban a 2013/2014-es tanévre kiket vettek fel a "D" osztályba?
Ha 2011. szeptemberében kezdtem államilag támogatott képzésen 1 szakot és 2013. szeptemberétől már nem tudom folytatni, akkor vissza kell fizetnem az eddigi félévek tandíját?!
Ki megy 2013-ban a József Attila Gimnáziumba humán vagy angol szakra? : ) (A osztály)
2013-as földrajz érettségin mik a ponthatárok?
Kémia érettségi/EMELT level 005/ 2013?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!