Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most végeztem egy debreceni...

Most végeztem egy debreceni középiskolában, és egyetem előtt szeretnék 1 évig Pesten lakni és ez idő alatt valamilyen OKJ szakképesítést szerezni? Bővebben

Figyelt kérdés
Ha felköltözöm Pestre és beiratkozok valamilyen iskolába, akkor is ingyenes lesz nekem az első tanfolyam? Avagy az állam fizeti?
2013. jún. 1. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:

attól függ milyen a képzés, melyik iskola

van ami ingyenes van ami nem

általában ha nem stewardess vagy hasonló azok ingyenesek

de az ilyen kacifántosabbak már fizetősek

a szakközépiskolák és gimnéziumok is általában ingyenes okjt-s képzést nyújtanak, de a sima felnőttképzési központok is fizetősek szoktak lenni

2013. jún. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azzal nem vagy tisztában hogy OKJ képzésben részt vehetsz tanfolyami jelleggel..ez nem ingyenes ezért mindenkinek fizetni kell!

OKJ képzés másik módja hogy iskolarendszerű képzésre jársz. Az első szakma megszerzése ingyenes, 21 éves korog nappalin, (utána is lehet ingyenes ha még valakinek nincs okj szakmája de csak estin végezheti vagy levelezőn az iskolát)

Tehát tanfolyamokat ne is nézegess. Tanfolyam alatt nem számítasz diáknak, nem jár diák igazolvány, és nem jár utánad a családi pótlék sem, és nincs tanulói jogviszonyod.

Szakképző iskolák nappali képzései közül, vagy szakközépiskolák nappali tagozatos szakképzési között nézzél szét. Ha ilyenre iratkozol be akkor tanulói jogviszonyod megmarad ezért jár utánad a családi pótlék, kaphatsz kollégiumot.

2013. jún. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!