Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy magyar szakközépiskolában...

Egy magyar szakközépiskolában a szülői igazolásokra milyen szabályok vonatkoznak?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni, hogy egy hétköznapi szakközépiskolában az a három lehetséges igazolás, amit a szülő írhat, azt bármely tanítási napra kiírhatja, vagy ezt az iskola szabja meg, hogy csak X alkalomkor adható ilyen? Itt főként arra lennék kíváncsi, hogy van-e olyan szabály, ami konkrétan erre vonatkozik, mivel drágalátos tanári kar nem igazán akarja elfogadni egy iskolai "rendezvény" alóli szülői igazolásomat. Szóval lehetséges-e ez, megtehetik-e?

Válaszokat nagyon szépen köszönöm!



2013. jún. 3. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

A szülő gazolhat 3 napot, ha pl beteg vagy, családi okok miatt nem tudsz iskolába menni.


De az, hogy valamilyen iskolai rendezvényhez nincs kedved, és igazoltatod, az nem járja sehol sem... ha nem szólsz előre, hogy te ide nem akarsz jönni, hanem aznap telefonál anyu az ofőnek, hogy bocs, lázas a gyerek és igazolja, semmi gond. De az, hogy előre szólsz, hogy nem jövök, majd igazolják, nem elfogadott sehol. és nem azért, mert törvény írja el, mit lehet igazolni, mit nem, nincs ilyen törvény. erkölcs van kötelességei a diáknak.

2013. jún. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Engem most nem az érdekel, hogy mi lenne az elfogadott, azt tudom, azért írtam a kérdést, mert kíváncsi vagyok, hogy le van-e valahova írva az ilyen igazolások felhasználási körére vonatkozó szabályok, amiket az iskola magának nem tud módosítani, és a házirendet is ahhoz kell igazítaniuk, erre legyetek szívesek válaszolni, ne arra, amit a tanárok is elmondanak.
2013. jún. 4. 18:57
 3/3 anonim válasza:
Nekem általánosban volt egy ilyen rendezvény és előre szóltam hogy nem szeretnék résztvenni és a többi nem résztvenni kívánó osztálytársaimmal együtt egy teremben az ofőnkel beszélgettünk :) Azt hittem jobban leb*sznak
2013. jún. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!