Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Fazekasban és az...

Milyen a Fazekasban és az Apáczaiban a hangulat? Hol jobb?

Figyelt kérdés

Milyen az élet az egyik, és a másik suliban? Mit hallotok/tapasztaltok/gondoltok? A társaság, ilyesmi érdekel.


Ha az egyikbe jártok/jártatok, azt is írjátok le, hogy hova :-)



#társaság #hangulat #rivalizálás #Budapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium #Apáczai Csere János Gyakorló általános iskola #és gimnázium
2013. jún. 11. 20:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
és tényleg létezik ellentét a két suli között?
2013. jún. 11. 20:13
 2/11 anonim ***** válasza:
23%

Apáczairól még nem hallottam, Mucsaröcösgén van? Egyértelműen a Fazekas a legjobb.


Egy volt Fazekasos.

2013. jún. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Apáczairól nem hallottam jókat, Fazekas nagyon jó, erős suli.
2013. jún. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Nyilván van ellentét, mivel mind a kettő jó iskola, és előfordulnak beképzelt gyökerek mind a két helyen, ahogy azt az első két válaszolónál láthattad is. A hangulat ugyan olyan, mint bármelyik iskolában, talán annyi különbséggel, hogy mivel az emberek többsége viszonylag értelmes, nem nagyon vannak gyerekes szivatások, meg általában nem cseszegetik egymást undorító módon az emberek.

Egy volt Apáczais

2013. jún. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Én fazekasos voltam, és körülöttem mindenki jól érezte ott magát. Egy átlagos sulinál jobban értékelik a tudást/szorgalmat, egyáltalán nincs kiközösítve a társasági életből, aki tanulósabb, de ez NEM jelenti azt, amit sokan szeretnek terjeszteni (persze főleg azok, akik ilyen-olyan okok miatt kibuktak, vagy fel se vették őket), hogy "versenyistálló, elveszi az ember összes idejét, tönkreteszi a gyerekkorát annak, aki odamegy, stb.".


Ha iskolaválasztás miatt kérdezed, akkor annyit még hozzátennék, hogy matekos-fizikás érdeklődéssel biztosan az a jó választás. Az Apáczaiban úgy tudom pl. a kémiatanítás híresen jó, de ezt majd az odajárók megmondják részletesebben.

2013. jún. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Én egy fazekasos vagyok, és úgy látom, hogy itt, hiába agyon jó a tanítás, a társaság s jó, a tanárok is. Bár most jött egy kémiatanár, pont az Apáczaiból, állítólag azért tették ki mert a szülők utálták. hát ez a nő borzalmas. de amúgy minden oké :)
2014. jan. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Én Fazekasos vagyok és szerintem nagyon jó. Nem tudom, hogy milyen az Apáczai, de a Fazekast mindenképpen ajánlom.
2014. nov. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

En Apaczais vagyok es nagyon szeretem:)

Ha barki barmire kivancsi kerdezzen nyugodtan itt is vagy privatban...:)

2014. dec. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
72%
Én Apáczais vagyok. Nem életem iskolája, de eljárogatok oda. A legfőbb pozitívum, hogy ha elvégzed akkor gyakorlatilag bármelyik egyetemre felvesznek, de ez a Fazekasról is elmondható, tehát ez a te szempontodból nem döntő ok. Amúgy elég jók a tanárok, és ja végül is versenyistálló, de nem hiszem hogy ez zavarna hisz valószínűleg épp ezért (is) tartod szimpatikusnak. A tanulók roppant intelligensek, meghaladják a velük egykorúak értelmi szintjét.Belőlük leszenk az ország értelmiségi rétege, akiket majd sokat viszont láthatsz vezetői pouíciókban. Ez nagyképűségnek tűnik,de tény. Amúgy ugyanúgy járnak bulizni, inni, cigizni mint más iskolában az emberkék , de az a különbésg , hogy míg az apáczaisnak van 3 nyelvvizsgája, addig egy csonkás menthetetlenül hülye.
2015. máj. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
6. Válaszoló! Én ismerem azt a kémiatanárt.😊
2016. jan. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!