Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Történelem középszintű érettsé...

Történelem középszintű érettségihez elegendő, ha megtanulom a 24 alap tételt, mármint írásbelire is?

Figyelt kérdés
Még van 2 évem a gimnáziumban, és szeretnék időben elkezdeni felkészülni, de a tanáraim nem túl segítőkészek. Szóval elég ha azokat megtanulom, vagy más is lehet az írásbeliben? Mit ajánlotok? Előre is köszönöm a segítséget. :)

2013. jún. 15. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Minek akarsz ennyire előre tanulni? 2 év alatt elég sok részletet el tudsz felejteni. Plusz azért a középszint nem akkora durranás. Mindig hármas voltam történelemből (utáltam is), de 78%-ot valahogy csak összehordtam tavaly. Ha te jó vagy töriből és érdekel is a dolog, akkor elég jóra meg tudod írni (előre tanulás nélkül).
2013. jún. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
írásbelire 120 tétel van... :DDD
2013. jún. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
Ne stréberkedj tesó!
2013. jún. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, ha mindig figyeltél az órákon 4 év alatt.
2013. jún. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Két évvel előre teljesen felesleges, elég ha azt megtanulod ami a suliba kell, ráadásul nagy részét a követelménynek még el se mondta a tanár (gondolom nem fejeztétek be a 4 éves töri anyagot 2 év alatt), úgy meg sokkal nehezebb. Ennyire előre tanulni tényleg felesleges, tanuld meg ami a suliba kell és kész.
2013. jún. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne tanuljál, csak vázlatoljál! Majd a megírd vázlataidat rakd el 12. év végéig a szekrényed leghátuljába, aztán érettségi előtt örüljél, hogy már csak tanulnod kell, és nem írnod. :) Ha fel akarsz készülni, akkor szerintem így a jó.
2013. jún. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Legfeljebb abból érdemes csak vázlatot készítened, amit már vettetek (elsőben, másodikban)-

Sztem

2013. jún. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vagy hány osztályosba jársz?

Mindenképp abból érdemes (jelenleg) csak vázlatot készítened, amit már vettettek-

Mondjuk két év anyagából már lehet

2013. jún. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!