Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha idén költségtérítéses...

Ha idén költségtérítéses gyógyszerészetire vesznek fel Pécsre, akkor attól még mehetek koleszba?

Figyelt kérdés

2013. jún. 30. 09:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
a koleszos elhelyezésnek semmi köze a finanszírozási formához. sokkal fontosabb a lakhelyed és pécs közt lévő távolság, ill a családi helyzeted (vannak-e tesóid, a veled egy háztartásban élők közül hányan dolgoznak,stb)
2013. jún. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Budapesten lakok és az egész diákhitelből lenne, szóval nem szeretnék albérletbe menni mert az túl drága lenne.

szóval nagyon kéne ez a kolesz.

2013. jún. 30. 11:15
 3/21 anonim ***** válasza:
De van köze hozzá, a legtöbb egyetemei koleszban max. 10%-ban vesznek fel költségeseket.
2013. jún. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
de azért van rá esély ugye?? Mert nem lenne pénzem albérletre már.
2013. jún. 30. 12:05
 5/21 anonim ***** válasza:

750.000 Ft/félév ennyi hitelt felvenni..végiggondoltad ezt?

[link]

Ezek alapján számolják ki hogy hány pontod van a koliba való bejutáshoz. Első évben sehol sem lehet bekerülni egyetemi koliba szinte, második évtől már igen.

2013. jún. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
kb 10ezerbe kerül a koli, ennyiért már simán találsz albérletet is sztem... a felvin van ilyen albérletkereső funkció, ott biztos vannak csóró pécsi egyetemisták, akik társalbérlőt keresnek :)
2013. jún. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%
Diákhitel gyógyszerészetire? Én is oda jelentkeztem , de én csak államit jelöltem meg , mert költségeset nem tudnék kifizetni , az meg eszembe se jutna erre diákhitelt felvenni. Valóban jól végig gondoltad? Körülbelül 10 millió forint hitellel fogod kezdeni az életed? Szerinted ennek van értelme? Azért fogsz dolgozni , hogy azt a hitelt visszafizesd?
2013. jún. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Igen jól végig gondoltam, és én mindenképp ki akarok menni külföldre dolgozni az egyetem után, és abból a pénzből könnyen vissza lehet fizetni 2 év alatt kb. Anyunak van nem egy ismerőse aki külföldre ment dolgozni és megkeresek a havi 600-700 ezret.
2013. jún. 30. 15:32
 9/21 A kérdező kommentje:
Plusz nekem ez már a 2. próbálkozásom és csak ez érdekel. Meg hallottam olyat is h év végén a legjobb tanulókat átveszik államira, és biztos h mindent megfogok tenni h nagyon jó átlagom legyen mert ott jobban rá leszek kényszerítve a tanulásra nem úgy mint idén, mert teljesen ellustultam mindig csak halogattam a biosz-kémia tanulást nem volt egy kerete a napomnak mint a gimibe, így meg nem bírtam magam rávenni a tanulásra. De ismerem magam mert ott visszacsöppenek megint abba a napi rutinba.
2013. jún. 30. 15:38
 10/21 anonim ***** válasza:
ez volt a 2. próbálkozás? hát, sztem legyen egy 3. is, de kezdj el már most tanulni. csak mert ha mégsem vesznek át államira, az nagyon nagy szívás lesz. én a helyedben ezt tenném.
2013. jún. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!